Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaOyunRockstar'da neler oluyor? Sızıntıların nedeni ne?

Rockstar’da neler oluyor? Sızıntıların nedeni ne?

Rockstar, sızıntı konusunda ne yazık ki yabancı değil ve görünüşe nazaran bu durum tatil döneminde da devam ediyor. GTA 5’in kaynak kodunun sızdırıldığı haberleri gündemi meşgul ediyor. Grand Theft Auto ile ilgili haberleri takip eden @GTAFocal isimli hesaba nazaran, sızıntının içeriği yeni değil ve 2022’deki büyük GTA 6 sızıntısından kaynaklanıyor. Ancak, bu datalar şimdiye dek özel kümeler ortasında paylaşılmıştı. Birtakım cesaretli bireyler ise içeriği Twitter üzerinden paylaşmaya kadar vardırdı. Take-Two Interactive, sızıntıya yönlendiren linkleri kaldırma çalışmalarına sürat verdi. Rockstar’ın bu yıl öbür bir sızıntıyla daha karşılaştığını ve birkaç hafta evvel GTA 6 fragmanının, Rockstar’ın resmi tanıtımından evvel ortaya çıktığını hatırlatmak gerek.

GTA geliştiricilerinin perde ardında neler olduğunu görmek cazip gelebilir, lakin telif haklarını korumak için hukukun tam gücünü kullanmaya hazır bir şirketi kışkırtmanın pek de makul olmadığını unutmamak lazım. 2022’deki ünlü GTA 6 sızıntısının gerisindeki genç, yargılanamayacak durumda olduğu için süresiz bir hastane buyruğu aldı.

Rockstar’da neler oluyor? Sızıntıların nedeni ne?

2025 yılında çıkacağı katılaşan GTA 6 hakkında resmi kaynaklardan daha fazla bilgi almak için çok beklememize gerek kalmayacak. Açıklanan tanıtım fragmanı, bizi Vice City’nin neon ışıklarıyla dolu sokaklarından başlayarak Leonida eyaletinin daha geniş bölgelerine götürecek.

GTA serisinin son oyunu GTA 6, oyuncuları heyecanlandıran birçok ögeye sahip. Bu oyunun en dikkat cazip istikametlerinden biri, geçmişteki en hoş anıları barındıran Vice City yerinin seçilmiş olması. Bu seçim, serinin hayranları için özel bir mana taşıyor. GTA 6‘nın Vice City’de geçecek olması, oyuncuların geçmişteki oyun tecrübelerini hatırlamasına ve bu anılarla birlikte yaşadıkları keyifli vakitleri yine yaşamasına imkan tanıyor.

Oyun dünyasında, bilhassa GTA üzere kült serilerin yeni oyunlarına olan ilgi her vakit büyük olmuştur. Lakin GTA 6, yalnızca bir GTA oyunu olmasının ötesinde, oyuncular için nostaljik bir kıymet taşıyor. Vice City’nin seçilmesi, oyuncuların serinin evvelki oyunlarından aldıkları keyfi hatırlatıyor ve bu anıları canlandırıyor. Bu, oyuncular için yalnızca yeni bir oyun tecrübesi değil, tıpkı vakitte geçmişle bağlarını tekrar kurma fırsatı manasına geliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar