Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaMobilSamsung One UI 5.1.1 güncellemesini birinci alacak modeller hangileri?

Samsung One UI 5.1.1 güncellemesini birinci alacak modeller hangileri?

Samsung, kullanıcılarının beğenisini kazanan Android 13 güncellemesini hızlandırdıktan sonra, artık Android 14 takviyeli One UI 6.0‘ın öncülü olan One UI 5.1.1 beta sürümünün testlerine geçiş yaptı. Pekala, bu yeni güncelleme hangi Samsung aygıtlarına gelmeye hazırlanıyor? İşte bu mevzuda bilmeniz gerekenler.

Öncelikle Samsung‘un One UI 5.1.1 güncellemesi, çoklukla Galaxy’nin katlanabilir telefonları ve tabletlerine yönelik olacak. Bu kapsamda, One UI 5.1.1 beta sürümü, Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Tab S8 serisinin 5G modelleri için kullanılabilir duruma geldi. Lakin, çok yakında One UI 5.1.1’in daha fazla aygıta ulaşması planlanıyor.

Bu ay sonunda, Galaxy Z Fold 5, Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Tab S9 için One UI 5.1.1 güncellemesinin yayınlanması bekleniyor. Akabinde, güncelleme mevcut Galaxy Z ve Tab S serileri için de kullanılabilir olacak. Yayınlanan listede, güncellemenin Galaxy Z Fold 4/Flip 4 ve Tab S8 serisi aygıtlarına sunulduktan sonra Galaxy Fold 3/Flip 3, Fold 2, Galaxy Tab S8 ve Tab S7 serisi aygıtlar için de kullanıma açılacağı görülüyor.

Samsung One UI 5.1.1 güncellemesini birinci alacak modeller hangileri?

One UI 5.1.1 güncellemesinin, One UI 6.0 öncesinde getireceği kimi yenilikler de bulunuyor. Bu yenilikler ortasında, çoklu misyonlar, misyon çubuğu, esnek mod, süratli paylaşım, Samsung Sıhhat, kamera, galeri, bellek ve depolama idaresi üzere fonksiyonel özellikler bulunuyor. Bu özellikler, kullanıcıların aygıtlarından daha fazla randıman alabilmesine imkan sağlayacak.

Böylece, Samsung kullanıcıları hem Android’in en yeni sürümünün keyfini çıkaracak, hem de kullanıcı tecrübesini geliştiren yeni özelliklerle tanışacak. Bu yeniliklerin, kullanıcıların Samsung aygıtlarından aldığı memnuniyeti artıracağı düşünülüyor. Bu nedenle, Samsung kullanıcılarından olumlu geri dönüşlerin devam etmesi bekleniyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar