Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaGoogle Takvim Uygulaması Üzerinden Artık Ücretli Randevu Alınabilecek: Ama Bizim Ülkemizde Biraz...

Google Takvim Uygulaması Üzerinden Artık Ücretli Randevu Alınabilecek: Ama Bizim Ülkemizde Biraz Zor Gibi

Bireylerden veya şirketlerden randevu oluşturma, ön ödeme, randevu iptali ve para iadesi gibi işlemlerin yapılacağı bu yeni özellik, hem müşterilere hem de hizmet verenlere kolaylık sağlayacak.

Terapistler, doktorlar veya zamana dayalı hizmetler sunan diğer meslek gruplarındaki kişiler için işlevsellik sunması hedeflenen özelliğin ne zaman çıkacağı ise henüz belli değil. 

Google; ücretli randevu sistemi için, finansal hizmet şirketi olan Stripe ile ortaklık kurdu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Google Takvim Uygulaması Üzerinden Artık Ücretli Randevu Alınabilecek: Ama Bizim Ülkemizde Biraz Zor Gibi 1

Google, finansal hizmet şirketi Stripe ile yaptığı anlaşma kapsamında kullanıcılara ücretli randevu oluşturma imkanı sunacak. Bunun için kullanıcıların bir Stripe hesabı oluşturması ve bu hesabı Google Takvim uygulamasına bağlaması gerekecek. Kullanıcılar, bu hesapla iptal ve geri ödeme gibi işlemlerini de gerçekleştirebilecekler. Anlaşma kapsamında Google’ın süreçte herhangi bir rolü bulunmayacak, finansal kısımların tümü ise Stripe tarafından yürütülecek.

Randevu sisteminin ücretsiz olacağını aktaran şirket, herhangi bir ödeme bilgisini saklamayacağını veya işlemeyeceğinin altını çizdi. Tüm bunların yanında Takvim uygulaması; Calendly, Stripe ve PayPal entegrasyonları aracılığıyla benzer bir ücretli toplantı özelliği de sunacak. Ayrıca Google, bu özelliğin ön ödeme talep edilmesiyle hizmet verenlerin işe gelmeme oranını azaltmasına yardımcı olacağını öngörüyor.

Şu an için Stripe hesabına Türkiye’deki bir banka hesabını bağlamanın mümkün olmadığını belirtelim. Stripe, yasal olarak Türkiye’de kullanılmadığı için öncelikle bir Wise hesabı oluşturmanız ve bu hesabınızı Stripe’a bağlamanız gerekli.

Ulaş Utku Bozdoğan: Google Takvim Uygulaması Üzerinden Artık Ücretli Randevu Alınabilecek: Ama Bizim Ülkemizde Biraz Zor Gibi 3

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar