Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaDonanımSamsung yarım milyar dolarlık yatırımıyla çıtayı yükseltti!

Samsung yarım milyar dolarlık yatırımıyla çıtayı yükseltti!

Samsung, büyük yatırımlar yaparak tüm dünyadaki üretim tesislerinin kalitesini güçlendirmeye devam ediyor. Son yatırımları büyük ölçüde yeni çip üretim tesisleri kurmaya yönelik. Şimdi, diğer malların üretimini de artırmak için büyük miktarda nakit yatırım yapıldı. Meksika Güney Koreli teknoloji devinin üretim faaliyetlerine sahip olduğu sayısız ülkeden biri. Meksika’daki tesis öncelikle ev aletleri üretmek için kullanılıyor. Üretimi artırmak için şirket şimdi ülkeye büyük bir yatırım yapacak.

Samsung ayrıca Meksika’da TV üretiyor

İnanç Can Çekmez: Samsung Yarım Milyar Dolarlık Yatırımıyla Çıtayı Yükseltti! 1

Meksika dışişleri bakanı Marcelo Ebrard’a göre Samsung, ev aletleri üretimini artırmak için Meksika’ya 500 milyon dolar yatırım yapacak. Ayrıca yatırımın orta Meksika’daki Queretaro’da yapılacağını belirtti. Ebrard, Samsung Electronics CEO’su Han Jong Hee ile bu ortaklığın ayrıntılarını incelemek için zaten bir toplantı yaptığını söyledi. Şirketin halihazırda Meksika, Tijuana’da yıllık yaklaşık 19 milyon birim üretime sahip bir TV montaj tesisi var. Samsung’un eksiksiz Kuzey Amerika televizyon stratejisi bu fabrikaya bağlı. Tijuana’da üretilen üniteler, aynı zamanda Samsung’un en büyük TV pazarlarından biri olan kıtada satılmakta.

Bu nedenle, Samsung’un üretkenliği artırmak ve ürünlerini daha rekabetçi fiyatlı hale getirmek için Meksika’ya daha fazla para yatırmaya istekli olduğunu görmek şaşırtıcı değil. Samsung, Meksika’daki üretim varlığı sayesinde tüm Kuzey Amerika pazarına başarıyla hizmet verebilmektedir.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar