Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaSnapchat gençleri korumak için harekete geçti

Snapchat gençleri korumak için harekete geçti

Değişiklikler, yetkililerin Snap‘in gençleri inançta tutma yeteneğini sorgulaması nedeniyle uygulamada yıllar süren incelemelerin akabinde geldi.

Önceki güncellemelerde olduğu üzere, yeni kısıtlamalar da öncelikle uygulamadaki 13-17 yaş arası şahısların hesaplarını etkileyecek. Geçen yıl şirket, yabancıların uygulamada gençleri bulma yeteneğini sınırlamak için “Hızlı Ekleme” teklifleriyle gençlerin hesaplarının görünürlüğünü sınırlamaya başlamıştı. Artık şirket, kullanıcıların aramalarda ve önerilen hesaplarda görünmesi için sahip olması gereken ortak arkadaş sayısını artırarak gençlerin arama ve tekliflerde bulunmasını daha da zorlaştıracağını söylüyor.

Ayrıca gençlerin çok fazla ortak arkadaşı olmayan bireylerle ilişki kurabildiği durumlarda Snap, kullanıcıları sadece tanıdıkları bireylerle etkileşime geçmeye teşvik eden ikazlar ortaya çıkaracak. İhtara, kelam konusu kullanıcıyı engelleme yahut bildirme seçeneği de eşlik edecek.

Snapchat gençleri korumak için harekete geçti

Şirket ayrıyeten uygulamanın Stories ve Spotlight üzere halka açık kısımlarında “yaşa uygun olmayan içerik” paylaşan hesaplar için yeni bir ihtar sistemi sunuyor. Yeni sisteme nazaran uygulama, yaşa uygun olmadığını düşündüğü gönderileri kaldıracak ve rahatsız edici hesaba ihtar verecek. Şirkete nazaran, belli bir müddet içinde çok fazla ihtar alan kullanıcıların hesapları kalıcı olarak devre dışı bırakılacak.

Snap ayrıyeten web sitesinde, gençlerin Snapchat kullanımıyla ilgili potansiyel tasaları olan ebeveynlere yönelik yeni bir kısım de yayınladı. Site, ebeveyn denetimi özelliklerinin nasıl kullanılacağına ait kılavuzlar da dahil olmak üzere uygulama hakkında çeşitli açıklamalar sunuyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar