Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaDonanımApple Vision Pro uygulama açısından çok güçlü olacak

Apple Vision Pro uygulama açısından çok güçlü olacak

Çoğu uygulama Vision Pro‘da kolaylıkla çalıştırılabiliyor lakin tam bir fütüristik tecrübe elde etmek mümkün olmuyor. Bunun yerine, olağanda telefonunuzda yahut tabletinizde gördüklerinizi, önünüzdeki geçersiz bir ekranda büyütülmüş halde görüyorsunuz.

Facebook üzere alışılagelmiş uygulamaları düşündüğünüzde bu biraz yetersiz kalıyor üzere gelebilir ancak aslında birtakım gerçek yararlar da sağlıyor. Örneğin bu, her akış uygulamasının açılışta otomatik olarak kullanıma sunulacağı ve böylelikle kulaklığın sanal ekranında istediğiniz her şeyi izleyebileceğiniz manasına geliyor.

Geliştirici tarafında, geliştiricilerin uygulamalarını test edip çalıştıklarından emin olabilmeleri için bu sonbaharda kullanıma sunulacak bir VisionOS beta sürümü var.

Apple Vision Pro uygulama açısından çok güçlü olacak

Ayrıca bu araç seti, geliştiricilerin kulaklıkla entegrasyonu en üst seviyeye çıkaracak ayarlamalar yapmasına imkan tanıyacak. Ayrıyeten uygulamanızın rastgele bir nedenden ötürü uygun olup olmadığını da size bildirecek lakin birçok durumda bu durum geçerli olacak.

Şimdi bunun nedenine geçelim. Apple Vision Pro, fahiş fiyat etiketi ve sonlu kullanım senaryoları nedeniyle en azından birinci jenerasyon için niş bir eser olacak, bu nedenle özel uygulamalar lansman sırasında az olabilir. Bu, Apple’ın tüketicileri ikna etmek için Vision Pro uygulama mağazası numaralarını bir nevi şişirmesine imkan tanıyor. Ayrıyeten Meta üzere birtakım büyük geliştiricilerin kulaklığa özel özellikleri hayata geçirmeleri konusunda baskı yaratabilir. Sebebi ne olursa olsun, rastgele bir yeni teknoloji duyurulduğunda birinci davetlerden biri geriye dönük uyumluluk davetidir ve bu da işe yarayacaktır.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar