Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaOtomobilBMW "daha çok para kazanma" planından vazgeçti

BMW “daha çok para kazanma” planından vazgeçti

BMW, makul model ve bölgelerde ısıtmalı koltuklar için aylık abonelik de dahil olmak üzere müşterilerine ekstra harcatan birkaç araba üreticisinden biri. Şirket, fiyatlı yazılım hizmetlerine odaklanmak için bu tartışmalı uygulamadan vazgeçti ve artık şoförlerden otomobillerinde bulunan donanım özelliklerini kullanmaları için ekstra fiyat almayı planlamıyor.

BMW‘nin satış ve pazarlamadan sorumlu idare konseyi üyesi Pieter Nota, Autocar’a markanın dikkatini sürüş yardımı ve park yardımı üzere fiyatlı yazılım özellikleri üzerine eğiteceğini söyledi. Nota, bunun bir sinema indirmeye yahut bir uygulamadaki fiyatlı bir özelliğe erişmeye emsal biçimde daha kabul gören bir uygulama olacağını öne sürdü.

BMW “daha çok para kazanma” planından vazgeçti

Ancak şoförler, BMW‘nin bu avantajı sunduğu ülkelerde ayda 18 dolarlık ısıtmalı koltuk aboneliğini kabul etmediler. Nota, “Müşteriye bunu daha sonra aktifleştirme talihi sunarak ekstra bir hizmet sunmayı düşündük fakat kullanıcı kabulü o kadar da yüksek değil” dedi. “İnsanlar iki katı ödeme yaptıklarını düşünüyor ki bu aslında hakikat değildi  lakin algı gerçekliktir, her vakit derim. İşte bunu durdurmamızın nedeni buydu.”

Klasik bir arz ve talep durumu üzere görünüyor. Şoförler ısıtmalı koltuklar (ya da ısıtmalı direksiyon simidi) için ödeme yapmak istemediler, bu nedenle BMW de bunu yapmayı bıraktı. Sahipler, markanın ileride donanım fonksiyonları için onlara fazladan ödeme yapmayacağını öğrenmek için cesaretlenebilir ki bu da hakikat tarafta atılmış bir adım. Hepsinden yeterlisi, BMW, kuzey yarımkürede daha soğuk sonbahar havaları başlamadan çabucak evvel ısıtmalı koltuklarla ilgili duruşunu netleştirdi: BMW bunu iptal etmeden evvel abonelik ikinci bir kışa bile ulaşamadı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar