Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaDonanımSony, 2024 CES'e katılacağını doğruladı

Sony, 2024 CES’e katılacağını doğruladı

Teknoloji dünyasının heyecanla beklediği CES 2024 konferansı, 8 Ocak 2024’te Las Vegas’ta gerçekleşecek. Bu aktiflik, şirketlerin üzerinde çalıştıkları yenilikçi teknolojileri ve fikirleri sergiledikleri bir platform olarak biliniyor. Sony de bu aktiflikte yer alacağını doğruladı ve sunumunu resmi YouTube kanalı üzerinden saat 17:00 PST’de canlı yayınlayacak.

CES, dünya çapında en büyük teknoloji etkinliklerinden biri olarak tanımlanıyor ve her yıl televizyonlar, kameralar ve başka elektronik aygıtlar üzere çeşitli teknolojik yenilikleri görmek için eksiksiz bir fırsat sunuyor. Sony bu yıl, “duyguları yaratıcılık ve teknoloji gücüyle dünyaya yayma” misyonuna odaklanmayı planlıyor. Şimdi ne tıp yenilikler sergileyeceğini açıklamamış olsa da, Sony Honda Mobility ile birlikte sahne alacağı biliniyor.

Sony, 2024 CES’e katılacağını doğruladı

Sony, 1977 yılında birinci sefer CES’e katılarak “dünyanın birinci CD oynatıcısı” üzere birçok yeni teknolojiyi tanıttı. O günden bu yana şirket, etkinlikteki yaklaşımını değiştirerek, bilhassa yaratıcılara takviye olan teknolojilerini ve teşebbüslerini tanıtmaya odaklandı.

Sony’nin PlayStation’a odaklanmayacağını unutmamak değerli. Lakin geçmiş CES aktiflikleri, oyun dünyası için de heyecan verici haberler getirdi. 2023’te Sony’nin erişilebilirlik denetim aygıtı tanıtıldı ve bu aygıt 6 Aralık’ta piyasaya sürüldü. 2022’de ise PS VR2’nin tanıtımı yapıldı ve bu eser bu yılın Şubat ayında raflardaki yerini aldı.

CES 2024, iştirakçilerin en son ilerlemelerini sergileyecekleri ağır bir aktiflik olacak. Aktiflik organizatörüne nazaran, 150’den fazla şirket aktiflikte yer alacak. İştirakçiler ortasında Samsung, Lenovo ve Intel üzere kıymetli teknoloji şirketleri de bulunuyor. Bakalım teknolojide  devleri bu yıl bize ne üzere sürprizler yapacak.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar