Cuma, Aralık 9, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunSony Daha Fazla Oyun Stüdyosunu Satın Almayı Planlıyor

Sony Daha Fazla Oyun Stüdyosunu Satın Almayı Planlıyor

SIE Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, şirketin daha fazla oyun stüdyosu satın almayı planladığını açıkladı. Bu haber, resmi PlayStation podcast serisinin en son bölümünde paylaşıldı. Sony geçtiğimiz Eylül ayından beri Firesprite, Bluepoint Games ve Bungie de dahil olmak üzere son derece önemli oyun stüdyolarını bünyesine katmıştı. Şu anda şirketin çatısı altında 18 tane geliştirici stüdyo bulunuyor.

GamesRadar+’ın paylaştığı habere göre, Video Games Chronicle tarafından yazıya aktarılan podcast yayınında Jim Ryan, “PlayStation Studios ile gerçekten iyi bir yerdeyiz ve son birkaç yıldır öyleyiz. Yaptıkları oyunların kritik başarısı ve ticari başarısı… Bu bizim içerik oluşturmaya ciddi miktarda yatırım yapmamıza izin verdi.” şeklinde bir açıklamada bulundu ve şunları ekledi:

“Stüdyolarımızı organik olarak büyütüyoruz ve satın alma yoluyla büyüyoruz. 2021 yılı boyunca beş stüdyo satın aldık, Bungie ile görüşme halindeyiz ve daha fazlasını planladık. Bu, bizi başarının başarıya yol açtığı erdemli bir döngüye sokuyor.”

Meral Erden: Sony Daha Fazla Oyun Stüdyosunu Satın Almayı Planlıyor 1

Bunların yanı sıra Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO’su, Xbox Game Pass en önemli satış noktalarından biri olmasına rağmen, yeni PlayStation Plus abonelik servisine neden Sony’nin özel oyunlarını dahil etmemeye karar verdikleri hakkında da yorum yaptı ve şunları ifade etti:

“Yaptığımız oyunlar büyüyor, daha iyi oluyorlar, daha güzel oluyorlar, daha da zenginleşiyorlar, hikaye anlatımı güçleniyor… Bu gerçekten harika ve oyuncular bize PlayStation’dan gerçekten istediklerinin bu olduğunu söylüyorlar… Şimdi söylemeliyim ki, bu oyunları piyasaya çıkar çıkmaz hemen bir abonelik servisine sokmak bu erdemli döngüyü kırar ve şu anda yapabildiğimiz şekilde yatırım yapamayız. Bu yüzden bunu yapmıyoruz. Uzun yıllardır sahip olduğumuz ve bize iyi hizmet eden yaklaşıma bağlı kalacağız.”

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar