Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaOyunSony, PC'ye Oyun Portlamaktan Vazgeçmiyor: Ama Öncelik PS5

Sony, PC’ye Oyun Portlamaktan Vazgeçmiyor: Ama Öncelik PS5

Sony, son zamanlarda bazı önemli oyunlarını PC’ye getirerek yeni bir strateji izliyor. God of War ve Horizon gibi popüler serileri bilgisayar oyuncularıyla buluşturan şirket, bu sayede marka bilinirliğini artırmayı ve yeni hayranlar kazanmayı hedefliyor.

Ancak bu durum, PlayStation’ın ana iş modelini tehlikeye atabilir mi? Sonuçta, Sony’nin konsol satmasının en büyük nedenlerinden biri de özel oyunları. PS5’in satış potansiyeli üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmadığını söyleyen Ryan, PC portlarının devam edeceğini ancak PS5’in öncelikli olduğunu vurguladı.

PC portları, PS5’e çıktıktan ne kadar sonra gelecek?

Şinasi Kaya: Sony, Pc'Ye Oyun Portlamaktan Vazgeçmiyor: Ama Öncelik Ps5 1

Ryan, Famitsu’ya verdiği röportajda, PC portlarının çoğunun oyunların konsol çıkışından iki-üç yıl sonra gelebileceğini söyledi. Bu da Sony’nin tek oyunculu oyunlara odaklanacağı anlamına geliyor. PS Studios başkanı Hermen Hulst ise daha önce bazı canlı servis oyunlarının PC ile aynı anda çıkabileceğini belirtmişti.

Sony’nin bu stratejisi, oyunlarını daha geniş bir kitleye ulaştırmasını sağlıyor. Ayrıca şirket, televizyon ve film uyarlamalarıyla da markalarını güçlendiriyor. Mobil oyun alanında da çalışmalar yapan Sony, farklı platformlarda varlık göstermeyi planlıyor.

Sony’nin PC portları konusunda nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Ancak şimdilik PS5’in öncelikli olduğunu ve konsol oyuncularının endişelenmesine gerek olmadığını söyleyebiliriz. Siz ne düşünüyorsunuz? Sony’nin PC portlarına devam etmesini ister misiniz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar