Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaOyunSony'nin büyük PS5 güncellemesi Dolby Atmos takviyesi getiriyor

Sony’nin büyük PS5 güncellemesi Dolby Atmos takviyesi getiriyor

Sony, bu özelliği birinci olarak burada bahsettiğimiz öbür özelliklerle birlikte, ağustos ayında yayınlanan beta güncellemesinin bir modülü olarak kullanıma sunmuştu. Özellikler artık tüm PS5 kullanıcıları için kullanılabilir.

Yeni yazılımın getirdiği bir öteki kıymetli yükseltme ise daha büyük kapasiteli M.2 SSD’lerin desteklenmesi. Artık uyumluluk ihtiyaçlarını karşıladıkları sürece, önceki 4 TB sonunun iki katı olan 8 TB’a kadar SSD’leri kullanabilirsiniz. Bilhassa güç bir seviyeyi yahut boss’u yenmek için yardıma gereksinimi olabilecek biriyle oynuyorsanız, konsol artık ikinci bir denetim aygıtını yardımcı denetim aygıtı olarak atamanıza müsaade verecek. Bunu yaptığınızda PS5’iniz iki denetim aygıtını tek aygıt olarak tanıyacak ve her ikisi de ekrandaki her şeyi denetim edebilecek.

Sony’nin büyük PS5 güncellemesi Dolby Atmos dayanağı getiriyor

Bu özelliklerin yanı sıra güncelleme, Android TV OS 12 çalıştıran aygıtlardan PS5 yahut PS4 oyunlarını yayınlama imkanı da sağlayacak. Şu ana kadar Sony, PS Remote Play uygulamasının Google TV’li 4K Chromecast aygıtıyla uyumlu olduğunu doğruladı. BRAVIA XR A95L model akıllı TV. Güncelleme, ABD ve Birleşik Krallık’ta kullanabileceğiniz yeni sesli komutlar ekliyor: Yardım sayfalarını süratli bir formda açmak için “Hey PlayStation, yardım” yahut “Hey PlayStation, yeni ne var?” demeniz kâfi olacak.

Ayrıca gecenin bir yarısı oyun oynamak istiyorsanız ve yaptığınız şeyi diğer kimsenin duymasını istemiyorsanız, artık konsolu açtığınızda yahut kapattığınızda çıkan bip sesini de kapatabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar