Cuma, Mart 24, 2023
Google search engine
Ana SayfaOyunSony'nin yeni Last of Us duyuruları, oyunun hayranlarını ziyadesiyle heyecanlandırdı

Sony’nin yeni Last of Us duyuruları, oyunun hayranlarını ziyadesiyle heyecanlandırdı

2013 çıkış tarihli The Last Of Us‘ın yenilenen bir sürümünün (remake) 2 Eylül’de PlayStation 5’e geleceği resmi olarak doğrulandı. Sony, The Last of Us Part I’in muhteşem görsellerinden bazılarını gösteren bir fragman hazırladı ve remake sürümünün PC’ye de geleceğini belirtti. Ayrıca bu pakette oldukça etkileyici olan Left Behind genişlemesi de bulunacak.

Oyunda yeni bir yapay zekadan faydalanılıyor ve savaş sistemi yenileniyor. Efektler ve keşif kısımları da geliştiriliyor. Ekip, 3D ses ve DualSense denetleyicinin uyarlanabilir tetiklerinden ve dokunsal geri bildirimden yararlanıyor. The Last of Us Part II’deki kapsamlı seçenekler üzerine inşa edilen, orijinal oyunun sahip olduğundan daha fazla erişilebilirlik özelliği olacak. Daha fazla detay önümüzdeki aylarda açıklanacak.

Remake, 70 dolarlık fiyatı ile tam bir oyun olarak sunuluyor. 80 dolarlık Digital Deluxe sürümünü tercih ettiğinizde, daha hızlı üretim ve iyileştirme için hız modu, patlayıcı oklar, silah görünümleri ve değiştiriciler gibi bazı öğelerin ve özelliklerin kilidini erken açabileceksiniz. 100 dolarlık Firefly sürümü ise, tüm bu bonusların yanı sıra fiziksel versiyonu ve The Last of Us: American Dreams çizgi romanının dört sayısı için bir steelbook koruyucuyu da içeriyor. Ayrıca her sürüm için çeşitli ön sipariş avantajları da sunuluyor.

Ancak marka hakkında açıklanan tek haber bu değil. The Last of Us dünyasında geçen bağımsız çok oyunculu oyunların yapım aşamasında olduğu uzun zamandır biliniyordu ve şimdi Naughty Dog, bizi nelerin beklediği hakkında daha fazla bilgi verdi. Serinin ilk iki oyununun yönetmeni olan stüdyo eş başkanı Neil Druckmann, Summer Game Fest’te ilk konsept görüntülerini gösterdi.

Druckmann, “Yaptığımız tek oyunculu oyunlarımızdan herhangi biri kadar büyük ve bazı yönlerden daha büyük” olacak diyor. Yeni bir ortamın yanı sıra kendi hikayesi ve yeni bir karakter kadrosu bulunacak. Bu oyun, seride ve Uncharted oyunlarında çalışmış Naughty Dog isimlerinden oluşan bir ekip tarafından yönetiliyor. Daha fazla detay önümüzdeki yıl açıklanacak.

İnanç Can Çekmez: Sony'nin yeni Last of Us duyuruları, oyunun hayranlarını ziyadesiyle heyecanlandırdı 1

Druckmann, bu duyurunun ardından HBO’nun yaklaşmakta olan The Last of Us serisi hakkında da konuştu. Geçtiğimiz yıl çok sayıda set fotoğrafı ortaya çıkan diziden ikinci resmi fotoğraf paylaşıldı. Joel (Pedro Pascal) ve (Bella Ramsay) siper alırken görülüyor. Ayrıca görüntünün parlaklığını artırırsanız arka planda gizlenen bir şey görebilirsiniz.

İlk sezonun çekimleri henüz sona erdi. Dizinin önümüzdeki yıl yayınlanması bekleniyor.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar