Cuma, Mart 24, 2023
Google search engine
Ana SayfaİnternetSpotify da NFT denemelerine başladı...

Spotify da NFT denemelerine başladı…

Müzisyenler, en yeni şarkıları ve çalma listelerine ek olarak, ürünleri ve konser tarihlerini tanıtmak için Spotify’ın sanatçı profili sayfalarını kullanabiliyor. Yakında, bu sayfaları NFT’leri tanıtmak için de kullanabilecekler.

İlk olarak Music Ally tarafından bildirildiği üzere Spotify, NFT galerilerini test etmeye başladı. Bu özellik, Android üzerinde bazı ABD’li kullanıcıları tarafından kullanılabilir durumda ve test kapsamında Steve Aoki gibi Web3 hayranlarını içeriyor.

Teste erişimi olan kişiler, teste katılan sanatçı sayfalarından birini ziyaret ederek ve şarkı listesini kaydırarak galerileri görüntüleyebiliyor. Bir NFT’ye dokunduktan sonra kısa bir açıklamaya ek olarak daha büyük bir versiyonunu görülebilir oluyor.

The Verge’ün belirttiği üzere, “Daha Fazlasını Gör” seçeneği ile NFT’nin OpenSea listeleme sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Music Ally’ın söylediğine göre, Spotify satışlardan komisyon almıyor, bu da test sırasında satışların kolaylaştırılmasına katkıda bulunuyor.

Spotify’ın haber kaynağı ile yaptığı görüşmede söylediğine göre küçük bir grup sanatçının mevcut üçüncü taraf NFT tekliflerini sanatçı profilleri aracılığıyla tanıtmasına yardımcı olacak bir test devam ediyor: “Sanatçı ve hayran deneyimlerini iyileştirmek için rutin olarak bir dizi test yapıyoruz. Bu testlerden bazıları, daha geniş bir deneyimin önünü açıyor ve diğerleri yalnızca önemli bir öğrenme işlevi görüyor.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar