Cumartesi, Nisan 20, 2024
Ana SayfaDonanımSteam Deck OS 3.2 yaması fan ve tazeleme suratı denetimi ile geliyor

Steam Deck OS 3.2 yaması fan ve tazeleme suratı denetimi ile geliyor

İnanç Can Çekmez: Steam Deck Os 3.2 Yaması Fan Ve Tazeleme Suratı Denetimi Ile Geliyor 1

Bu yılın en çok beklenen teknoloji ürünlerinden birisi olan Steam Deck oyun konsolu yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Steam Deck OS 3.2 yaması ile verimlilik tarafında iyileştirmeler yapılıyor. 

Steam Deck OS 3.2 neler sunuyor?

Henüz beta sürecinde olan Steam Deck OS 3.2 yaması iki farklı kategoride kullanıcılara daha fazla kontrol sunacak. Bunlardan birisi işletim sistemi üzerinden fan eğrisini kontrol edebilme. Kullanıcılar bu sayede düşük yüklerde daha iyi bir tecrübe yaşayacaklar ve farklı senaryolara fanın nasıl tepki vereceğini ayarlayabilecekler. 

Steam Deck’e harici ekran kartı takıldı: Sonuçlar şaşırtıcı

2 hf. önce eklendi

Diğer taraftan oyun esnasında tazeleme hızını değiştiren deneysel bir özellik de eklendi. Kullanıcı oyuna girdiği zaman otomatik olarak 40Hz-60Hz arasında belirleyeceği değerler arasında geçiş yapıyor. Çıkınca da önceki belirlenen değere geri dönüyor. Bu özelliğe hızlı erişim menüsü altından performans sekmesine giderek ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca cihaz uykudan uyandığında işletim sistemindeki fan kontrolünün devreye girmemesi ile Steam klavyesinde Avro simgesini girerken hata oluşması konusu giderildi ve yine klavyenin masaüstü modunda bazı senaryolarda otomatik olarak devreye girmesine yönelik deneysel destek eklendi. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Kasa Haberleri
  • Steam Deck OS 3.2 yaması beta sürecinde

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar