Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaOyunSteam'e Oyun Deneme Özelliği Geldi

Steam’e Oyun Deneme Özelliği Geldi

Dünyanın en popüler oyun platformu Steam, bugüne kadar hiçbir oyunu satın almadan önce ücretsiz deneme için bir yol sunmuyordu. Bu yol, yayıncılar tarafından oyunun demosu yayınlanarak alternatif olarak sunuluyordu.

Fakat Steam, en sonunda bu işleyişe bir son vermeyi akıl etti. Oyunlar, artık binlerce TL ödeyip satın almadan önce (merhaba Türkiye) 90 dakikaya kadar ücretsiz olarak denenebilecek. 90 dakika ücretsiz deneme, ilk kez bir oyun için de aktifleştirildi.

Yenilenen Dead Space, ücretsiz olarak 90 dakikaya kadar denenebilir:

Şinasi Kaya: Steam'E Oyun Deneme Özelliği Geldi 1

Ülkemizde 999 TL’den satılan Dead Space, Steam’in yeni deneme özelliğine kavuşan ilk oyun oldu. Oyuna sahip olmayan her oyuncu, Dead Space’i sınırlı süreyle tamamen ücretsiz olarak oynayabilecek. Oyunların deneme sürümleri, tam sürümlerle aynı şekilde bilgisayara yüklenecek.

Demo ile deneme süresi arasındaki fark ne?

Oyunların demo sürümleri, geliştiricilerin oyundan aldıkları ve sadece küçük bir bölümüne yer veren bir sürüm. Steam’e gelen yeni deneme özelliği ise aslında tüm oyunu indirmenizi sağlıyor, sadece size bir zaman sınırı koyuyor.

90 dakika denedim, satın aldım. Hâlâ 2 saat oynadıktan sonra iade edebilir miyim?

Hayır, çünkü 90 dakika oynayış süreniz, satın aldığınız oyuna kaydolmaya devam edecek. Oyunu satın aldıktan sonra iade için 30 dakikalık zamanınız kalmış olacak. Yeni özellik, pişman olduktan sonra yaşayacağınız iade süresini ortadan kaldırmış olacak.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar