Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaOtomobilHyundai testlerden alnının akıyla çıktı!

Hyundai testlerden alnının akıyla çıktı!

2023 yılında araba güvenliği ismine kıymetli gelişmeler yaşandı. Sigorta Enstitüsü Highway Safety (IIHS) kapsamında yapılan değerlendirmelere üç elektrikli araç, Genesis Electrified GV70, Hyundai Ioniq 6 ve Lexus RZ 450e, “Top Safety Pick+” listesine eklendi. Bu yılın dikkat çeken özelliği, geceleyin yayaların karıştığı kazaların artmasını göz önünde bulundurarak, gece yayalarının güvenliği üzerine odaklanılmasıydı.

Genesis Electrified GV70, akaryakıtla çalışan versiyonuyla tıpkı yapıda tasarlandı. Fakat bu durum, GV70’in güvenlik performansını olumsuz etkilemedi. Hatta bu model, üç araç ortasında en düzgün farlara sahip olarak öne çıktı. Hyundai Ioniq 6 ve Lexus RZ 450e, düşük ışıklı ortamlarda yapılan araçtan yayaya ön çarpışma testlerinden “üstün” derece aldı. Genesis Electrified GV70 ise bu testten “ileri” derece ile ayrıldı.

Hyundai testlerden alnının akıyla çıktı!

Hyundai Ioniq 6‘nın alt yapısının Electric-Global Modular Architecture (E-GMP) üzerine konseyi olması enteresan bir detaydır. Fakat, Genesis Electrified GV70, bu platform yerine akaryakıtla çalışan versiyonuyla tıpkı yapıyı kullandı.

IIHS Lideri David Harkey, bu elektrikli arabalarda kapsamlı ön çarpışma tedbire sistemlerinin değerini vurguladı. Harkey, gece yayalarının güvenliğinin artan bir sorun olduğuna işaret etti. Bu arabaların düşük ışıklı güvenlik özelliklerine sahip olması, araba sanayisinin daha kapsamlı yol güvenliğine hakikat kaydığını gösteriyor. Ayrıyeten, IIHS’nin trafikte sıfır vefat gayesine ulaşma gayesine kıymetli bir katkı sağlıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar