Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaOyunThe Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Satışları 10 Milyon Adedi...

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Satışları 10 Milyon Adedi Geçti

Nintendo, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom satışlarının dünya çapında 10 milyon adedi geçtiğini duyurdu. 2017 tarihli Breath of the Wild’ın devamı niteliğindeki oyun lansmanından yalnızca 3 gün sonra bu barajı geçerek serinin en süratli satan oyunu oldu.

Nintendo haberi Twitter üzerinden ve bir basın açıklamasıyla duyurdu. Basın açıklamasına nazaran, dünya çapında satılan 10 milyon kopyadan 4 milyondan fazlası ABD’de satıldı. Tears of the Kingdom, bugüne kadarki en süratli satan Zelda oyunu olmasının yanı sıra ABD tarihindeki en süratli satan Switch ve en süratli satan Nintendo oyunu oldu.

Nintendo of America’dan yapılan tweet’te “The Legend of #Zelda: #TearsOfTheKingdom birinci üç gününde dünya çapında 10 milyondan fazla kopya satarak Legend of Zelda serisinin tarihindeki en süratli satan oyun oldu” açıklamasında bulundu.

Hafta sonu bildirildiği üzere, Breath of the Wild devam oyunu tıpkı vakitte Birleşik Krallık tarihindeki en büyük Zelda lansmanına sahip oldu ve birinci Breath of the Wild kutulu satışlarını büyük ölçüde aştı.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom artık dünya çapında Nintendo Switch için mevcut.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar