Perşembe, Temmuz 25, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTikTok, Twitch Gibi Üçüncü Taraf Uygulamalardan Video Paylaşmanızı Sağlayacak Özelliğini Duyurdu

TikTok, Twitch Gibi Üçüncü Taraf Uygulamalardan Video Paylaşmanızı Sağlayacak Özelliğini Duyurdu

TikTok, bugün özellikle içerik üreticilerini sevindirecek bir yenilik duyurdu. Sosyal medya devi, yaptığı açıklamada artık kullanıcıların üçüncü taraf platformlar üzerinden direkt olarak video paylaşabileceğini ifade etti.

Direct Post” olarak adlandırılan özellik, kullanıcılar arasında popüler olan birçok platforma entegre olarak video paylaşmayı kolaylaştıracak.

Twitch, Adobe, CapCut gibi platformlar üzerinden TikTok hesabınızda video paylaşabileceksiniz

İnanç Can Çekmez: Tiktok, Twitch Gibi Üçüncü Taraf Uygulamalardan Video Paylaşmanızı Sağlayacak Özelliğini Duyurdu 1

Direct Post, Twitch, Adobe Premiere Pro ve Adobe Express, TikTok’un kendi video düzenleme uygulaması CapCut gibi uygulamalarla çalışabilecek. Kullanıcıların özelliği kullanmak için TikTok hesaplarını bu platformlara bağlaması gerekecek.

Hesaplar bağlandıktan sonra video ayarlamaları yapmak da mümkün olacak. Örneğin videonuzu kimlerin görüntüleyebileceğini veya yazı ekleyip eklemek istemediğinizi TikTok uygulamasına gerek kalmadan seçebileceksiniz.

Aslında üçüncü taraf platformlardan video paylaşma özelliği hâlihazırda TikTok’ta bulunuyordu. Ancak bu özellik, videoları taslak olarak kaydediyor ve TikTok üzerinden paylaşım yapmaya olanak tanıyordu. Direct Post ise TikTok uygulamasına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak daha kolay ve hızlı bir şekilde paylaşma seçeneği sunuyor.

Üçüncü taraf uygulamalardan fotoğraf paylaşma da yolda

TikTok, video dışında fotoğraf paylaşma konusunda da benzer bir hamle yapacağını ifade etti. Üçüncü taraf uygulamalardan direkt olarak TikTok’ta fotoğraf paylaşmaya yarayacak bu özellik, yakında kullanıcılara sunulacak.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar