Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaOyunTürk oyunu Royal Match Candy Crush Saga'yı solladı!

Türk oyunu Royal Match Candy Crush Saga’yı solladı!

İstanbul merkezli Dream Games tarafından geliştirilen bulmaca oyunu “Royal Match”, Microsoft’un sahibi olduğu devasa popülerlikteki oyun “Candy Crush Saga”yı geride bırakarak dünyanın en çıkarlı taşınabilir oyunu unvanını elde etti. Bu kıymetli muvaffakiyet, Türk oyun sanayisinin global çapta elde ettiği bir başka çığır açıcı anı temsil ediyor.

Candy Crush Saga”nın 10 yılı aşkın müddettir başkan olduğu piyasadaki istikrarlar, “Royal Match” ile değişmeye başladı. Dream Games’in geliştirdiği bu oyun, geçen son 12 ay içinde öbür akıllı telefon oyunlarını geride bırakarak, taşınabilir oyun dünyasında yeni bir liderliğin kapılarını araladı.

Türk oyuınu Royal Match Candy Crush Saga’yı solladı!

Candy Crush Saga”nın 160 milyon faal kullanıcıya sahip olduğu bir devirde, “Royal Match” 55 milyon etkin kullanıcıyla dikkat çekiyor. Lakin, bu sayılar ortasındaki farka karşın Royal Match, Temmuz 2023’ten bu yana daha fazla gelir elde ederek bir kar öncülüğüne imza attı. Bu durum, kullanıcı kitlesi ne kadar büyük olursa olsun, oyunun muvaffakiyetinin ölçüsünün yalnızca etkin kullanıcı sayısı olmadığını gösteriyor.

Dream Games’in kurduğu bu muvaffakiyet, Türk oyun geliştiricilerinin global pazarda nasıl tesirli bir güç haline geldiğini vurguluyor. İstanbul merkezli şirket, yenilikçi ve eğlenceli oyunlarını küresel çapta milyonlarca oyuncuya ulaştırarak Türkiye’nin oyun sanayisindeki potansiyelini kanıtlamış durumda.

Bu gelişme birebir vakitte, mobil oyun sektörünün dinamiklerindeki değişimin ve rekabetin ne kadar süratli olduğunu da gösteriyor. Oyun geliştiricileri, yalnızca tanınan oyunların değil, tıpkı vakitte gelir elde etme potansiyeli yüksek oyunların peşinde koşarak muvaffakiyet elde edebiliyorlar. “Royal Match”ın “Candy Crush Saga”yı geride bırakması, bu alanda yapılan gerçek stratejik atakların ne kadar değerli olduğunu bir sefer daha gözler önüne serdi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar