Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter Kurucusunun Platformu Bluesky, Oturum Açmadan Gönderileri Görmenize İzin Verecek

Twitter Kurucusunun Platformu Bluesky, Oturum Açmadan Gönderileri Görmenize İzin Verecek

Elon Musk’ın artık X diye bildiğimiz Twitter’ı devralmasından kısa süre sonra ortaya çıkan Bluesky, eski CEO ve kurucu Jack Dorsey’nin, Twitter’ın yozlaşmasından (?) bıkanlar için bir umut ışığı niteliğindeydi. Zira bir yandan Twitter hisseleri düşerken öte yandan platformun algoritmasında köklü değişiklikler yapılıyordu.

Fakat platforma geçmek isteyenlerin önünde kocaman bir engel vardı. Bu uygulamaya erişmek için hâlihazırda erişen birinden davet almak gerekiyor. Neyse ki davet konusu o zamandan bu zamana oldukça yaygınlaştı. Bir diğer problem olan oturum açmadan gönderileri görememe sorunu da ortadan kalkıyor.

Oturum açmayan kişilerin, gönderilerinizi görmesini engelleyebilirsiniz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Twitter Kurucusunun Platformu Bluesky, Oturum Açmadan Gönderileri Görmenize İzin Verecek 1

Söz konusu yenilik, spesifik bir paylaşımı görmek için bağlantıya tıkladığında paylaşımın kendisi yerine üye olma ekranıyla karşı karşıya kalan kişileri sevindirecek. Fakat bunun bir de gizlilik tarafı var. O da düşünülmüş. Zira uygulama içindeki ayarlarda hesaba giriş yapmamış kişilerin sizin hesabınızı ve paylaşımlarınızı görmesinin önüne geçen bir seçeneği aktif edebiliyorsunuz. 

İzlemeniz gereken adımlar ise şu şekilde:

  • Ayarlara gidin
  • Moderasyona gidin
  • Kapalı oturum görünürlüğünü kısıtlayan “Logged-out visibility” seçeneğini işaretleyin.

Bluesky, bunun uygulamadan uygulamaya değişeceğini, bu bağlamda da bazı uygulamaların bu seçeneği göz ardı edebileceğini belirtiyor. Yani bu seçeneği işaretlemek hesabınızı gizli yapmıyor. Yapsa da bu sadece Bluesky uygulamasında ve internet sitesinde geçerli oluyor. Bunu yapmak için ayrı bir özellik olan, Instagram’dan da aşina olduğumuz hesabınızı gizli yapma seçeneğini işaretleyebilirsiniz.

Bluesky’a erişme şansınız oldu mu? Platform hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar