Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaOyunSony, PlayStation kararı ile kullanıcıları sevindirdi

Sony, PlayStation kararı ile kullanıcıları sevindirdi

Bu ayın başlarında şirket, Discovery programlarını PlayStation’dan kaldıracağını ve hatta sağlayıcılarıyla yapılan içerik lisans muahedeleri nedeniyle satın alınan tüm oyunları kütüphanenizden kaldıracağını açıklamıştı. PlayStation Store’da bulunan Discovery gösterileri ortasında MythBusters, Deadliest Catch ve Cake Boss yer alıyor.

Toplamda yaklaşık 1.200 başlık bu değişiklikten etkilenecek ve bunların hiçbiri için geri ödeme alamayacaksınız. Duyuru, Discovery Channel’ın sahibi Warner Bros Discovery’nin bir kazanç raporunda amiral gemisi yayın hizmeti Max’in altı aylık bir mühlet içinde 2,5 milyon abone kaybettiğini açıklamasından kısa bir mühlet sonra geldi.

Sony, PlayStation kararı ile kullanıcıları sevindirdi

Sony’nin her iki duyurusu da kısaydı ve ağdaki lisanslama problemleri hakkında detaylı bilgi vermiyordu. The New York Times’ın, şirket geçmişte satın aldığınız rastgele bir Discovery gösterisini kaldıracağına dair uyarıyı yayınladığında söylediği üzere, bu durum dijital eserler çağında mülkiyetin manası hakkında soruları gündeme getirdi.

Sözüm ona, inandığımız şekliyle, kırılabilecek ya da kaybolabilecek fizikî bir ortam olmadığından dijital satın almak, bir içeriğe sonsuza kadar erişmenizi sağlayacaktır. Bu olayın gösterdiği üzere, bu hiç de gerçek değil ve ağların ve sağlayıcıların lisans mutabakatlarını asla değiştirmemesini ummaktan öteki dermanınız yok.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar