Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaTwitter ölen ünlülerin hesaplarına mavi tik ekliyor

Twitter ölen ünlülerin hesaplarına mavi tik ekliyor

Şimdi ise, eski sistemi kapattıktan yalnızca birkaç gün sonra Twitter, ünlü kullanıcılara ve bir milyondan fazla takipçisi olan hesaplara mavi tik dağıtmaya başladı. Doğrulamayı alan lakin hizmet için ödeme yapmadıklarını söyleyen kullanıcılar ortasında muharrir Neil Gaiman, aktör Ron Perlman ve Massachusetts Institute of Technology yer alıyor.

Yazar Neil Gaiman pazar öğlenden sonra mevzuyla ilgili attığı bir tweette “Merak edenler için, Twitter Blue’ya abone değilim. Telefon numaramı kimseye vermedim. Burası ne üzücü ne karışık bir yer haline geldi.” dedi. Başka ünlüler de Gaiman’ınkine misal hisleri lisana getirdi.

Twitter ölen ünlülerin hesaplarına mavi tik ekliyor

Twitter’ın bu biçimde kaç kullanıcıyı yine doğruladığı muhakkak değil. Cuma günü Musk, ortalarında LeBron James ve Stephen King’in de bulunduğu birkaç ünlünün Twitter Blue aboneliğini “şahsen” ödediğini tez etti. Ek olarak, bir vakitler Musk’ın Twitter’ı devralmasından çok evvel ölen ünlüler olan Chadwick Boseman, Kobe Bryant ve Anthony Bourdain’e ilişkin olan hesaplar da hafta sonu yine doğrulandı. Bu hesaplarla bağlantılı mavi denetimlerden rastgele birine tıkladığınızda birebir bildiri görünüyor: “Bu hesap, Twitter Blue’ya abone oldukları ve telefon numaralarını doğruladıkları için doğrulandı.”

Birisinin bu hesapları doğrulamak için ödeme yapıp yapmadığı yahut Twitter’ın onlara fiyatsız mavi tik verip vermediği muhakkak değil. Onay işaretini fiyatsız olarak alanların birçok, Twitter’ın Twitter Blue için ödeme yaptıklarını öne sürmesine üzüldüklerini belirtiyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar