Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaİnternetElon Musk’ın 25 bin Twitter abonesi bulunuyor: Pekala Musk, bundan ne kadar...

Elon Musk’ın 25 bin Twitter abonesi bulunuyor: Pekala Musk, bundan ne kadar kazanıyor?

Ulaş Utku Bozdoğan: Elon Musk’ın 25 Bin Twitter Abonesi Bulunuyor: Pekala Musk, Bundan Ne Kadar Kazanıyor? 1 Twitter’da mavi tik ve Blue aboneliği özelinde rastgele bir âlâ şey olmasa da platformda hoş şeyler de hayata geçiriliyor. Bir müddet evvel kullanıma alınan Twitter Abonelikler özelliği, içerik oluşturucular için yeni bir gelir kapısı olarak nitelendiriliyor. Bu özellik sayesinde içerik oluşturucular abonelerine özel tweet’ler yahut içerikler paylaşabiliyor. Öte yandan Elon Musk’ın ise halihazırda neredeyse 25 bin abonesi bulunuyor. Pekala Musk, abonelerinden ne kadar kazanıyor?

Musk’ın Twitter Abonelikler’den kazandığı para aşikâr oldu

Twitter Abonelikler özelliği, hayranların özel içerik, özellikler, tecrübeler vb. karşılığında en sevdikleri içerik oluşturucuları direkt destekleyebilmeleri manasında OnlyFans yahut Patreon’a çok benziyor diyebiliriz. Bu özelliği tanıtmak için Twitter CEO’su Elon Musk, paylaştığı bir ekran imgesinde 24.700 fiyatlı aboneye sahip olduğunu gözler önüne serdi. Musk’a aylık 3,99 dolar karşılığında abone (Türkiye’de 90,99 TL) olunabiliyor.

Dolayısıyla Musk, yalnızca Abonelikler özelliğinden ayda 98.800 dolar kazanıyor. Abone sayısının düşmeyeceğini varsayarsak yıl boyunca Musk’ın kazancı 1 milyon 185 bin doları geçecek. Bu abonelik fiyatında ise bir kesin olmayacağını belirtelim. Çünkü Abonelik özelliğinin duyurusunda Twitter, birinci 12 ay boyunca abonelik fiyatlarının yayıncıya aktarılacağını duyurmuştu. Twitter Abonelikler halihazırda birkaç ülkede içerik oluşturucuların kullanımına açılmış olsa da olağan kullanıcılar Türkiye dahil başka lokasyonlardan takip ettikleri bireylere abone olabiliyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar