Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaMobilGalaxy Z Fold 5, Samsung'un en ince katlanır telefonu olacak

Galaxy Z Fold 5, Samsung’un en ince katlanır telefonu olacak

Ulaş Utku Bozdoğan: Galaxy Z Fold 5, Samsung'Un En Ince Katlanır Telefonu Olacak 1 Samsung, Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4’ü 10 Ağustos’ta tanıtmıştı fakat şirketin bu sene yeni katlanır ekranlı telefonları biraz daha erken tanıtması bekleniyor. Temmuz ayının son haftası 25 – 27 Temmuz ortasında Unpacked etkinliğinde sahne alacak Galaxy Z Fold 5 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak telefonun ne kadar ince ve hafif olacağı ortaya çıkarıldı.

Çok az ince, kısa ve hafif olacak

Güvenilir kaynaklardan Ice Universe’e nazaran, Galaxy Z Fold 5 katlandığında 154.9 x 67.1 x 13.4mm, açıldığında 154.9 x 129.9 x 6.3mm boyutlarında olacak. Galaxy Z Fold 4 modeliyle kıyaslayacak olursak, açıldığında 0.2mm daha ince, daha dar ve daha kısa olacak. Yük açısından da 254 g tartısıyla Z Fold 4’ten 9 g daha hafif olacak.

Yeni menteşe dizaynıyla geliyor

Galaxy Z Fold 5, su damlası halinde yeni menteşeye sahip olacak. Yeni tasarım, telefonun büsbütün düz bir biçimde katlanarak ortada boşluk kalmasını önleyecek. Telefon hem daha ince hem de toza karşı daha güçlü olacak. Galaxy Z Fold 5’in tahminen de tek eleştirilen yanı S Pen yuvası olacak. S Pen için yerleşik yuvanın Galaxy Z Fold 6 modeline kalması bekleniyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar