Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaDonanımUslu Bir Çocuk Olacağına Söz Vermiş: Olaylı İsim Kanye West'in X (Twitter)...

Uslu Bir Çocuk Olacağına Söz Vermiş: Olaylı İsim Kanye West’in X (Twitter) Hesabı Tekrar Açıldı

Son dönemde adını neredeyse hiçbir yerde pozitif bir olayla ilintili göremediğimiz, yaptığı ırkçı, antisemitik açıklama ve paylaşımlarla tepki toplayan Kanye West, uzun süredir Twitter’da banlanmış durumdaydı.

Elon Musk, ‘ifade özgürlüğü’ kapsamında değerlendirerek West’in hesabını yeniden aktif etmiş ancak kısa süre sonra yaptığına pişman olarak hesabı yeniden kapatmıştı. Çünkü tahmin edeceğiniz üzere West, rahat durmamıştı.

8 ayın ardından West, yenilenmiş ve ismi X olmuş Twitter’a yeniden giriş yaptı:

Ulaş Utku Bozdoğan: Uslu Bir Çocuk Olacağına Söz Vermiş: Olaylı İsim Kanye West'In X (Twitter) Hesabı Tekrar Açıldı 1

The Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre Kanye West, ”platformu antisemitik veya başka herhangi bir zararlı bir dil paylaşmak için kullanmayacağına dair güvence verdikten sonra” Twitter hesabı yeniden aktif edilmiş. Kanye West, hesabı açılmış olsa da henüz herhangi bir paylaşım yapmamış.

Ancak X’in bu kararı ne kadar doğru bir adım bilemiyoruz. Nihayetinde Kanye West artık bu konuda oldukça mimli biri ve her seferinde bambaşka bir nefret söylemiyle kamuoyu karşısına çıkmayı başarıyor. Durumun tekrarlanması gibi bir senaryoda X, eski adıyla Twitter, bu konuda nasıl bir aksiyon alacak, merakla bekliyoruz.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar