Cumartesi, Mart 25, 2023
Google search engine
Ana SayfaİnternetVefatla sonuçlandığı tez edilen "meydan okuma", TikTok'un canını yakacak üzere görünüyor

Vefatla sonuçlandığı tez edilen “meydan okuma”, TikTok’un canını yakacak üzere görünüyor

TikTok ve ana şirketi ByteDance, uygulamada gerçekleştirilen bir meydan okumaya teşebbüs ettiği için hayatını kaybeden 10 yaşındaki bir çocuğun ölümünün ardından ihmalle suçlandı. Açılan davaya göre, Nylah Anderson Aralık ayında Pennsylvania’daki yatak odasında baygın bulundu. Hastaneye kaldırılan çocuk, beş gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybetti.

Nylah’ın annesi Tawainna, kızının, insanları nefeslerini bayılana kadar tutmaya teşvik eden “bayılma meydan okumasına” teşebbüs ettiğini iddia etti. Nylah çocuğunun, “TikTok’un algoritmasının bir sonucu olarak, sayfasında bu meydan okumayla ilgili bir video gördüğünü ve bu denemeye kalkıştığını” iddia ediyor. Tawainna düzenlediği basın toplantısında, “Bu şirketi sorumlu tutmak istiyorum” dedi ve ekledi: “Bu tehlikeli meydan okumaların sona ermesinin, diğer ailelerin her gün yaşadığımız kalp kırıklığını yaşamamasının zamanı geldi.

Diğer birkaç çocuğun ölümünün de bu meydan okumayla ilgili olduğu iddia ediliyor. 2021 Nisan’ında, 12 yaşındaki Colorado’lu Joshua Haileyesus, 19 gün boyunca yaşam desteğine bağlı kaldıktan sonra öldü. Onun da ailesi, meydan okumaya teşebbüs ettiğini iddia etti. İtalya, geçen yıl TikTok’u geçici olarak engelledi. Gerekçe, meydan okumayı üstlendiği iddia edilen bir kızın ölümünden sonra, TikTok’un yaş doğrulamasını düzgün yapmaması idi.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar