Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaYapay ZekaVimeo, Baştan Sona Kılınızı Kıpırdatmadan Video Üretebileceğiniz Üç Yeni Yapay Zekasını Duyurdu

Vimeo, Baştan Sona Kılınızı Kıpırdatmadan Video Üretebileceğiniz Üç Yeni Yapay Zekasını Duyurdu

Yapay zekâ teknolojileri artık yıllardır kullandığımız hizmet ve platformlarda da yerini aldı. Snapchat, GPT tabanlı sohbet botunu kullanıcılara sundu, ülkemizdeki bazı kuruluşlar da müşteri desteğini artık bu botlarla sunmaya başladı.

Bu platformlar arasına köklü video paylaşım platformlarından Vimeo da katıldı. Platform, artık bir videonun planlanması, çekimi ve düzenlenmesine özel üç farklı yapay zekâya ev sahipliği yapacak.

Vimeo’ya gelen yapay zekâ teknolojileri:

Şinasi Kaya: Vimeo, Baştan Sona Kılınızı Kıpırdatmadan Video Üretebileceğiniz Üç Yeni Yapay Zekasını Duyurdu 1

Vimeo’nun kullanıcılara sunacağı ilk yapay zekâ, istenilen konuda, uzunlukta ve tarzda video metinleri yazabilecek bir yapay zekâ olacak. Metinler, ChatGPT’nin de temelini oluşturan GPT dil modeli aracılığıyla yazılacak.

Yazılan bu metin, bir diğer yapay zekâ destekli özellik olan telepromptera aktarılacak. Vimeo üzerinden çekilen videolar sırasında metinler, cihazın ekranına yansıtılacak. Bu yansıtmadan önceyse yapay zekâ devreye girecek, gereksiz ve yer dolduran sözcükler metinden çıkarılacak.

Şinasi Kaya: Vimeo, Baştan Sona Kılınızı Kıpırdatmadan Video Üretebileceğiniz Üç Yeni Yapay Zekasını Duyurdu 3

Son özellik ise video çekimi sırasında kişinin veya kişilerin yaptıkları uzun duraklamaları ve “eee, aaa” gibi konuşmayı bozan sesleri videodan çıkarmayı sağlayacak. Bu sayede üç yapay zekâ ile hiçbir metin yazmadan ve hazırlık yapmadan bir video üretilebilecek.

Vimeo’nun 3 yapay zekâ destekli özelliği de 17 Temmuz’da kullanıma sunulacak. Ancak özelliklerden faydalanmak isteyenler, Vimeo’nun aylık 77 TL’ye satın alınan Standard ve üzeri pakete abone olmak zorunda.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar