Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaOtomobilVolkswagen'e nazaran şoförler dokunmatik panel yerine fizikî düğme istiyorlar

Volkswagen’e nazaran şoförler dokunmatik panel yerine fizikî düğme istiyorlar

Autocar tarafından Kopenhag’daki Volkswagen City Studio’da tespit edilen ID. 2all konsept elektrikli araba artık biraz güncellenmiş bir iç yere sahip; en dikkate bedel değişiklik ise merkezi dokunmatik ekranın altındaki fizikî düğmelerin geri dönmesi. Markanın iç dizayncısı Darius Watola’ya nazaran bu, bilhassa Avrupa’da “daha fazla fizikî düğme” isteyen “müşterilerden gelen son geri bildirimlere” dayalı “tüm modeller için yeni bir yaklaşım” olacak.

Autocar’ın haziran ayındaki Tiguan lansman röportajında Volkswagen CEO’su Thomas Schäfer, müşterilerin dokunmatik denetimlere (yani Golf Mk8 ve ID.3’e) çok güvenme konusundaki tenkitlerini esasen kabul etmişti; motor sanayisindeki birebir eğilimden bahsetmeye bile gerek yok. Yönetici, selefi Herbert Diess tarafından da desteklenen daha evvelki dokunma yüklü yaklaşımın müşteri sadakati açısından “kesinlikle çok fazla ziyan verdiğini” söyleyecek kadar ileri gitti.

Volkswagen’e nazaran şoförler dokunmatik panel yerine fizikî düğme istiyorlar

ID. 2all, Volkswagen’in güncellenmiş MEB Giriş platformunu temel alıyor ve yedi saniyeden kısa müddette 62 MPH’ye çıkabilen 223 HP’lik bir motora sahip. Menzil kelam konusu olduğunda, bu otomobil görünüşe nazaran tek şarjla 280 mil kadar yol kat edebiliyor fakat bu, temel 38kWh versiyonu yerine daha büyük ve daha gelişmiş 56kWh batarya ile oluyor. Bu konsept elektrikli aracın, 2025 yılında Avrupa’da üretim modeli olarak piyasaya sürüldüğünde maliyetinin 25.000 Euro’nun altında olmasını bekliyoruz. Şirket ayrıyeten yakın vakitte ID’yi de tanıttı. “ID.2all’in kardeşi” olarak nitelendirilen 2all SUV lakin 2026 yılına kadar gelmeyecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar