Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp'tan reklam açıklaması!

WhatsApp’tan reklam açıklaması!

Sosyal medya devi Meta’nın bünyesinde bulunan tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp, son günlerde çıkan haberlere cevap verdi. Financial Times tarafından ortaya atılan teze nazaran, WhatsApp’ın kimi grupları, uygulama ana ekranında reklam gösterme konusunu değerlendiriyordu. Fakat WhatsApp, resmi bir açıklama yaparak bu iddiayı yalanladı ve reklam eklemek üzere bir planlarının olmadığını vurguladı.

WhatsApp, reklam konusunda daha evvel de misal açıklamalarda bulunmuş ve kullanıcı tecrübesini bozmamak ismine reklamlardan uzak durduğunu belirtmişti. Bu açıklama, WhatsApp’ın reklam yerleştirme konusundaki tavrını net bir halde ortaya koyuyor. Yani şirket gelirlerini arttırmak ismine reklama başvurmayacak. Bunun yerine daha öteki seçeneklerin değerlendirildiği gelen bilgiler ortasında yer alıyor.

WhatsApp’tan reklam açıklaması!

Reklamların WhatsApp’a eklenmeyeceğine dair yapılan açıklama, kullanıcıların kapalılık ve bağlantı özgürlüğünü ön planda tutma niyetini yansıtıyor. WhatsApp, kullanıcıların özel iletileşme tecrübesini müdafaaya odaklanmış ve şahsî dataların kapalılığını önemseyen bir yaklaşım benimsemiş durumda. Ayrıyeten kullanıcılar reklamların yalanlanmasıyla birlikte rahat da bir nefes almış oldu. Zira hiç kimse sohbet esnasında reklamlarla uğraşmak istemez. Bu, kullanıcı tecrübesini önemli manada düşürürdü.

WhatsApp’ın gelir modeli, reklam yerleştirme üzerine değil, kullanıcıların işletmelerle bağlantı kurmasını kolaylaştıran araçlar ve hizmetler sunmak üzerine odaklanmış vaziyette. WhatsApp Business üzere tahliller, işletmelerin müşterileriyle etkileşimde bulunmasını ve süratli karşılıklar vermesini sağlıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar