Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaYazılımWindows 11'in Android uygulama takviyesine kavuşacak ülkeler belirli oldu

Windows 11’in Android uygulama takviyesine kavuşacak ülkeler belirli oldu

Ulaş Utku Bozdoğan: Windows 11'In Android Uygulama Takviyesine Kavuşacak Ülkeler Belirli Oldu 1

Geçtiğimiz yıl Android uygulamalarının Windows 11 üzerinde çalışmasına izin verecek Windows Subsystem for Android‘i (Android için Windows Alt Sistemi) duyuran Microsoft, ilk olarak ABD’de kullanıma açılan hizmetin daha fazla bölgeye yayılacağını açıkladı.

Yeni özelliğe kavuşacak ilk ülkeler belli oldu

Bilindiği üzere geçtiğimiz Haziran ayında duyurulan ve 2022 yılının başlarında Windows’a dahil edilen yeni özellik, Amazon Appstore aracılığıyla kullanıcıların Android uygulamalarına ulaşmalarını sağlıyor. XDA Developers tarafından paylaşılan bilgilere göre Microsoft, 2022 sonuna kadar Fransa, Almanya, İtalya, Japonya ve İngiltere kullanıcılarına Android uygulama desteğini ulaştırmayı planlıyor.

Microsoft, tüm TV’lere Xbox Game Pass’i getirecek: İşte detaylar

6 sa. önce eklendi

Yeni özelliğe Windows Store üzerinden Windows 11’in bölge ayarlarını değiştirerek kolayca ulaşılabiliyor olsa da, şu an için Amazon Appstore tarafından yalnızca ABD merkezli hesaplara destek sunuluyor. Bu sebeple kullanıcıların birçok uygulamaya erişmekte zorlanabileceğini söyleyebiliriz.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Windows Haberleri
  • Windows 11’in Android uygulama desteği birçok ülkeye geliyor

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar