Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaDonanımNvidia RTX 30 taşınabilir ekran kartlarının madencilere satıldığı ortaya çıktı

Nvidia RTX 30 taşınabilir ekran kartlarının madencilere satıldığı ortaya çıktı

Ulaş Utku Bozdoğan: Nvidia Rtx 30 Taşınabilir Ekran Kartlarının Madencilere Satıldığı Ortaya Çıktı 1

Günümüzde ekran kartlarında yaşanan tedarik ve stok sıkıntıları yavaş yavaş düzelmeye başlarken, Çinli OEM üreticilerinin Nvidia GeForce RTX 3060 ve RTX 3070 dizüstü bilgisayar GPU’larını ayrı olarak madencilere sattığı ortaya çıktı.

Masaüstü kartına dönüştürülüyor

Bilindiği üzere Nvidia’nın yeni nesil masaüstü ekran kartları LHR (Lite Hash Rate) kilidi ile geliyor. Geçtiğimiz haftalarda ünlü madencilik yazılımı Quick Miner’ın geliştiricileri şirketin LHR kilidinin neredeyse tamamını kırmayı başardığını duyursa da, görünüşe göre madencilik kısıtlamalarından kaçınmak isteyen üreticiler yeni yöntemler bulmaya devam ediyor.  

Nvidia’nın madencilik kilidi algoritması LHRV3 kırıldı

4 gün önce eklendi

Çin’de satılan dizüstü RTX 30 modellerinin Çin’li OEM üreticiler tarafından madencilik kartlarına dönüştürüldüğünü gösteren yüzlerce ilana ulaşmayı başaran Videocardz, satışların aylardır devam ettiğini ve NVIDIA’nın bu konuda sessizliğini koruduğunu söyledi. Bununla birlikte yeni haber, RTX 3060/3070 dizüstü bilgisayaların neden bu kadar pahalı olduğunu açıklığa kavuşturdu diyebiliriz.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Nvidia RTX 30 mobil ekran kartları madencilere satılıyor

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar