Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaMobilGoogle fanlarını çok üzecek açıklama

Google fanlarını çok üzecek açıklama

Katlanabilir akıllı telefon denildiğinde akla gelen ilk isim kuşkusuz Samsung modelleridir. Hem Galaxy Fold, hem de Galaxy Flip modelleriyle katlanabilir akıllı telefon sektörüne adeta yön veren Güney Koreli teknoloji şirketi, rakiplerinin ağırdan alması nedeniyle bu konumunu daha uzun süre devam ettirecek gibi görünüyor.

Samsung’a bu kategoride rakip olabilecek en önemli iki isim olarak Apple ve Google gösteriliyor. Malum olduğu üzere Apple’ın şu an için katlanabilir akıllı telefonlara dair net bir planı yok ya da varsa da bu konuya ilişkin sızdırılmış bir bilgi mevcut değil. Diğer isim olan Google’da ise işler hiç de beklenildiği gibi gitmiyor.

Yıl başından bu yana gelen haberlerde, Google Pixel Notepad’in bu yıl içerisinde satışa sunulacağı belirtiliyordu. Bununla birlikte Amerikalı teknoloji devine yakın kaynaklardan bugün servis edilmeye başlanan son haberlerde, katlanabilir Pixel modelinin Google takviminin dışında bırakıldığı belirtiliyor.

Google fanlarını çok üzecek açıklama

Bu gelişmenin nedeni olarak yeni cihazın bu yıla yetiştirilemeyecek olması gösterilirken, konuya olumlu açıdan bakanlar telefonun çıkışının 2023 yılına kalmasının çok da kötü bir gelişme olmadığını, en azından bu sayede Google Pixel Notepad’de yeni nesil Tensor çiplerinin kullanılabileceğini belirtiyor.

Bugüne kadar sızdırılan bilgilere göre, Pixel Notepad 5,78 inç büyüklüğünde dış ekran ve 7,57 inç büyüklüğünde ise iç ekranla piyasaya sürülecek. Enine doğru katlanabilecek olan Pixel Notepad’in diğer donanımsal özellikleri konusunda ise pek fazla malumat bulunmuyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar