Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaOyunXbox, PlayStation ve Nintendo'yu Geçmeye Çalışmıyor

Xbox, PlayStation ve Nintendo’yu Geçmeye Çalışmıyor

Xbox patronu Phil Spencer, Kinda Funny’e verdiği bir röportajda önemli açıklamalarda bulundu. Spencer, röportajının bir kısmında çok iyi oyunlar yapmanın Xbox’ın konsollar arasındaki yerini değiştirmeyeceğini düşündüğünü ifade etti.

Ünlü iş insanı, YouTube üzerinden de yayınlanan röportajda Sony ve Nintendo gibi oyun konsollarında öne çıkan şirketler konusunda da bazı önemli demeçler verdi.

Xbox, Nintendo ve Sony’i geride bırakmaya çalışmıyor

Meral Erden: Xbox, Playstation Ve Nintendo'Yu Geçmeye Çalışmıyor 1

Spencer, Xbox’ın en büyük rakiplerinden olan Sony ve Nintendo’yu konsol konusunda geride bırakmaya çalışmadığını, bunu da başaramayacağını ifade etti: “Sony’yi veya Nintendo’yu geçme işinde değiliz. Bizim için bu konuda bir çözüm veya galibiyet yok.”

İş insanı, açıklamasının devamında ise üçüncü sırada olduklarını, diğer iki şirketin güçlü olduğunu belirtti. Ayrıca, diğer şirketlerin yaptığı farklı anlaşmaların da Xbox için durumu zorlaştırdığını ekledi. Burada kesin bir ibare bulunmasa da Spencer’ın üstü kapalı bir şekilde PlayStation’ı hedef aldığını söylemek mümkün. Sony’nin Xbox Game Pass’e oyunların gelmemesini sağlayan anlaşmalar yaptığı söylentileri dolaşıyordu.

Spencer, Microsoft’un Xbox sahiplerinin iyi bir deneyim yaşamasını ve ihtiyaçlarının karşılandığını hissetmesini sağlamak için yatırım yaptığını; ancak geleneksel konsol yarışında Sony ve Nintendo’yu yenemeyeceğini kabul ediyor. Şirketin Game Pass ve bulut oyun gibi popüler hizmetlere yoğunlaşması da bunu destekliyor. Ancak Spencer, hâlâ konsolun Xbox markasının “çekirdeği” olduğunu, Microsoft’un farklı stratejisine rağmen ona odaklanmaya devam edeceğini de ekliyor.

Spencer’a göre Starfield gibi büyük oyunlar da bu durumu değiştirmeyecek

Meral Erden: Xbox, Playstation Ve Nintendo'Yu Geçmeye Çalışmıyor 3

Xbox başkanı ayrıca, iyi oyunların durumu değiştirmeyeceğini de ifade etti: “Harika oyunlar yaparsanız her şeyin tersine döneceğine dair yorumlar görüyorum. Harika oyunlar geliştirirsek konsol payının dramatik bir şekilde değişeceğini düşünmek doğru değil”

Spencer, “Starfield’ın 10 üzerinden 11’lik bir oyun olduğu ve insanların PS5’lerini satmaya başladığı bir dünya yokdiyerek Starfield gibi çok beklenen büyük oyunların da bunu değiştirmeyeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar