Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaOyunXbox Series fiyatları artırım kapıda!

Xbox Series fiyatları artırım kapıda!

Teknoloji devi Microsoft, son oyun konsolu olan Xbox Series X’in fiyatını artırma niyetinde olduğunu ve oyun abonelik hizmeti Xbox Game Pass’in fiyatını da yükselteceğini açıkladı. Xbox Series X, 499 dolardan 549 dolara yükseltilirken, Xbox Series S’in fiyatı tüm pazarlarda birebir kalacak. Bu durum, Microsoft’un yeni kuşak oyun konsollarının fiyatlarını artırmasıyla bir arada yürürlüğe girecek.

Microsoft, daha evvel 349 dolardan piyasaya sürdüğü 1TB depolama alanına sahip yeni siyah renkte bir Xbox Series S modeline sahip. Bu yükseltmeler, şirketin “en düzgün oyun deneyimlerine” yönelik yatırımlarını sürdürme muhtaçlığını yansıtıyor. Kısa bir müddet evvel, Xbox Game Pass’in standart planı aylık 10 dolardan 12 dolara, Ultimate planı ise aylık 15 dolardan 18 dolara çıkarılacağı duyuruldu.

Xbox Series fiyatları artırım kapıda!

Microsoft ayrıyeten, yıllık abonelik seçeneği ve aile planı üzere alternatifler sunarak müşterilere Xbox Game Pass’te para tasarrufu yapma fırsatı sağladığını belirtti. Yeni fiyatlandırma, yeni müşteriler için 6 Temmuz’da yürürlüğe girecek. Fakat, aylık abonelikleri olanlar bu değişiklikten 13 Ağustos’a kadar etkilenmeyecekler. Yıllık aboneliği olan Xbox Game Pass kullanıcıları da, aboneliklerini yenilemedikçe hizmetten etkilenmeden kullanmaya devam edebilecekler.

Sony’nin geçen yıl PlayStation 5 için fiyatları artırmasının akabinde, Microsoft’un da Xbox serisi için fiyat artışı yapması bekleniyordu. Bu nedenle, bu gelişme, beklenen bir durum olarak karşılandı ve bilhassa teknoloji takipçileri için büyük bir sürpriz olmadı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar