Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaDonanımXiaomi, alışverişi kolaylaştıracak AR tabanlı bir teknoloji geliştiriyor

Xiaomi, alışverişi kolaylaştıracak AR tabanlı bir teknoloji geliştiriyor

Meral Erden: Xiaomi, Alışverişi Kolaylaştıracak Ar Tabanlı Bir Teknoloji Geliştiriyor 1

Günümüzde metaverse kavramının popüler olması ile birlikte büyük şirketlerin AR ve VR sektörüne olan yatırımları devam ediyor.Bu isimler arasından Xiaomi’nin AR (arttırılmış gerçeklik) tabanlı ilginç bir teknoloji patenti ortaya çıktı. Paylaşılan bilgilere göre alışveriş yapan kullanıcılara kolaylıklar sağlamayı hedefleyen şirket, arttırılmış gerçeklik tabanlı bir navigasyon sistemi geliştiriyor.

Alışveriş deneyimini arttırabilir

Patent açıklamalarında “artırılmış gerçeklik teknolojisi AR’ye dayalı bir alışveriş navigasyon yöntemi, cihazı ve sistemi” olarak belirtilen yeni teknoloji, alışveriş yapan kullanıcıların istedikleri ürüne navigasyon yardımı ile kolayca ulaşmalarını sağlayacak. Bununla birlikte kullanıcılara farklı kolaylıklar da sunması beklenen yeni sistemin, şu an için hangi cihazlarda kullanılacağı bilinmiyor.

Huawei’in üç boyutlu kamera teknolojisi ortaya çıktı

1 gün önce eklendi

Patent açıklamarında yer almıyor olsa da alışveriş deneyimini arttıracağını düşündüğümüz yeni sistem, akıllı gözlükler ile herhangi bir mağazada istenilen ürünün fiyatına ve yorumlarına hızlı bir göz atma fırsatı sunabilir.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Çevre Birimleri Haberleri
  • Xiaomi AR tabanlı bir alışveriş navigasyon sistemi geliştiriyor

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar