Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaOtomobilXiaomi, elektrikli araçların menzillerini yükseltmek istiyor

Xiaomi, elektrikli araçların menzillerini yükseltmek istiyor

Xiaomi, elektrikli araç dalına giriş yapmayı planlarken menzil artırıcı sistem geliştirme mühendisleri aramaya başladı. Bu bilgi, Xiaomi web sitesinde yer alan bir ilan temel alınarak elde edildi. Menzil artırıcılar, elektrikli araçlar için giderek daha kıymetli bir hale geliyor. Müracaatta bulunmak isteyen adayların temel bir mühendislik derecesine sahip olmaları ve üç yıldan fazla tecrübeye sahip olmaları bekleniyor.

Xiaomi’nin web sitesindeki ilana nazaran, mühendis menzil artırıcı sistemlerin geliştirilmesi ve test edilmesi konusunda misyonlu olacak ve tedarik zinciri oluşturmada yardımcı olacak. Mühendisin iş tarifi ayrıyeten gelecekteki menzil artırıcı teknoloji trendleri hakkında araştırma yapmayı da içeriyor. Misyon için ülkü mühendislerin seri üretim ve bakım projelerinde tecrübeli olmaları gerekiyor. Xiaomi ayrıyeten içten yanmalı, hava alımı ve egzoz sistemi mühendisleri ile NVH geliştiricileri arıyor.

Xiaomi, elektrikli araçların menzillerini yükseltmek istiyor

Xiaomi, EREV planları hakkında resmi bir açıklama yapmamış olsa da, EREV’nin geliştirilmesini destekleyen kimi deliller bulunmaktadır. Xiaomi Sedan’ın tasarımı, olası bir EREV entegrasyonunu gösteriyor. Şimdi piyasaya sürülmemiş olan Xiaomi MS11 sedan, bir içten yanmalı bölmesine sahip olacak kadar uzun.

Xiaomi’nin üretime başlamasını sağlayacak iki ilgili müsaadeden birini almış olabileceği söylentileri ortasında yer alıyor. Şirket, Pekin, Çin’deki üretim tesisleri için geçtiğimiz Ağustos ayında işe alım yapmaya başlamıştı. Ayrıyeten, Xiaomi’nin MS11’in deneme üretimine başladığı ve bu aracın bu yıl sonunda piyasaya sürüleceği söylentileri bulunmaktadır. Xiaomi şu anda Rox Motor aracılığıyla Xinchen China Power menzil artırıcı sistemine bağlı olan Roborock’ta bir hisseye sahip.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar