Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaOtomobilXiaomi'nin arabasından gelen bilgiler heyecanlandırdı

Xiaomi’nin arabasından gelen bilgiler heyecanlandırdı

Xiaomi’nin araba üretimiyle ilgili olarak büyük adımlar atmaya başladığı bilinmekte. Beijing merkezli kaynak Pandaily’e nazaran, şirketin birinci arabası hem batarya dayanaklı elektrikli sürüm olarak hem de uzatılmış menzil versiyonuyla piyasaya sürülecek.

Elektrikli araçlarda menzil, kullanıcılar için değerli bir konudur. Xiaomi’nin genişletilmiş menzilli versiyonu, bir akaryakıt motoruyla donatılarak, aracın bataryasını şarj eden bir elektrik jeneratörüyle çalışacak. Bu sayede, bataryalı elektrikli araçların menzili artırılacak. Bu yaklaşım, Xiaomi’nin aracını daha geniş bir alıcı kitlesine cazip kılabilir.

Xiaomi’nin arabasından gelen bilgiler heyecanlandırdı

İlk modelin bataryası konusunda da ayrıntılar paylaşıldı. Giriş düzeyi modelde 400V voltaj platformu ve BYD Blade Batarya kullanılacak. Üst düzey model ise 800V voltaj platformunda ve 101kWh kapasiteli CATL Qilin Batarya ile donatılacak.

Bu arabanın tasarımı, genç jenerasyonun ilgisini çekecek halde kurgulanıyor. Düşük ve sade bir profili, uzun bir ön kısım ve sportif bir art kısma sahip olacak. Ayrıyeten, bu modelin Bluetooth SIG sertifikasıyla tespit edildiği ve Qualcomm Snapdragon 8295 yonga seti, Bluetooth 5.2, USB Medya özellikleri ve Apple CarPlay dayanağıyla donatılacağı belirtildi.

Xiaomi, otomobil dalına resmi olarak giriş yaptığından bu yana değerli ilerlemeler kaydetti. Seri üretime 2024’te başlanması beklenirken, şu anda deneme üretim evresinde olup, haftada yaklaşık 50 prototip araç üretiliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar