Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaİnternetYakında Google'da Bir Cümle Bilgi Öğrenmek İçin Satırlarca Yazı Okumamız Gerekmeyecek!

Yakında Google’da Bir Cümle Bilgi Öğrenmek İçin Satırlarca Yazı Okumamız Gerekmeyecek!

Google’da herhangi bir “nedir” veya “nasıl” araması yaptığımızda, SEO odaklı üretilen uzun, kendini tekrar eden yazılarla karşılaşıyoruz. Bu durum, yıllardır canımızı sıkmaya devam ederken Google, buna yönelik önlemleri yavaş yavaş almaya başladı.

Arama sonuçlarında en üstte çıkan ve aradığınız cümleyi aktarmaya çalışan “Snippet” özelliği bunlardan birisi olurken bugün, yeni bir özellikten de haber geldi. Google Asistan, artık yapay zekâ desteğiyle aradığınız cevabı doğrudan sunacak.

Google Asistan’ın ortaya çıkan yeni özelliği nasıl kullanılıyor, neler sunuyor?

Ulaş Utku Bozdoğan: Yakında Google'Da Bir Cümle Bilgi Öğrenmek İçin Satırlarca Yazı Okumamız Gerekmeyecek! 1

Google’ın henüz duyurmadığı özellik, web tarayıcıda bir internet sitesinde dolaşırken Asistan’ı aktifleştirdiğinizde kendisini gösteriyor. Özellik, şimdilik yalnızca beta sürümünde bulunuyor.

Yeni özellik ile ziyaret etmekte olduğunuz internet sitesi açıkken Google Asistan’ı açtığınızda karşınıza “Özetle” seçeneği çıkıyor. Bu tuşa bastığınızda Asistan, sayfadaki içeriğin özetini çıkarmayı amaçlıyor.

Aynı şekilde sitedeyken bu tuşa basılmayıp doğrudan Asistan’da “Özetle” sesli komutu da kullanılabiliyor. Fakat yapılan testlerde özelliğin henüz çalışmadığı kaydediliyor.

Henüz geliştirilme ve deneme sürecinde olan özelliğin ne zaman yayınlanacağı hakkında bir bilgi bulunmuyor. Özelliğin şu anda çalışmıyor olması nedeniyle özetlerin ne kadar başarılı olduğu konusunda da bir ipucu bulunamıyor.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar