Salı, Kasım 29, 2022
Google search engine
Ana SayfaDonanımYeni Apple Mac Studio ve Studio Display Duyuruldu

Yeni Apple Mac Studio ve Studio Display Duyuruldu

Apple kullanıcılarının heyecanla beklediği yeni Apple Mac Studio bilgisayarı resmen duyuruldu. Apple’ın yine yeni tanıttığı M1 Ultra yongasına sahip olan güçlü Mac Studio, beraberinde büyük ve nefis görüntü sunan Apple Studio Display’i de Mac Studio ile birlikte tanıttı.

Apple’ın yeni canavarı Mac Studio’nun ve onun yaveri Studio Display’in teknik ve tasarım özelliklerini aşağıda derledik, gelin beraber göz atalım.

Apple Mac Studio

Ulaş Utku Bozdoğan: Yeni Apple Mac Studio ve Studio Display Duyuruldu 1

Yeni Apple Mac Studio, bu kadar küçük bir tasarıma sahip olmasına rağmen içerisinde bomba gibi olan M1 Max ve M1 Ultra yongaları sayesinde devasa bir güce sahip. Apple’ın dediğine göre Mac Studio, bu kadar gücü bu kadar kompakt bir tasarıma sığdıran ilk bilgisayar.

7,7 inç’lik genişliğe ve 3,7 inç’lik uzunluğa sahip olan bu küçük Apple Studio, ısı kontrolünü iyi halledecek şekilde tasarlanmış. Merkezdeki ısı, hava şeklinde arka taraftaki geniş mazgallardan dışarı veriliyor ve olabildiğince az ses yapıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yeni Apple Mac Studio ve Studio Display Duyuruldu 2

4 adet Thunderbolt 4 girişi, 2 adet USB-A girişi, 1 adet HDMI girişi ve Pro 3,5 mm kulaklık girişi bulunan Mac Studio’da Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5 teknolojileri dahili olarak bulunuyor. Apple Mac Studio’nun M1 Max ve M1 Ultra yongalarını barındıran iki farklı modeli bulunuyor.

M1 Max yongasını barındıran modeli seçerseniz ön tarafta iki adet USB-C girişi, M1 Ultra’yı seçerseniz iki adet Thunderbolt 4 girişi elde ediyorsunuz. M1 Max’a sahip model, Mac Pro’dan 2,5 kat daha hızlı performansa sahip. M1 Ultra’ya sahip model ise çok daha iyi. İşlemci performansı Mac Pro’dan 3,8 kat daha hızlı.

Güncelleniyor…

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar