Pazar, Nisan 2, 2023
Google search engine
Ana SayfaDonanımYeni Apple TV uygun fiyatıyla geliyor! Mi Stick'e rakip olacak

Yeni Apple TV uygun fiyatıyla geliyor! Mi Stick’e rakip olacak

Apple’ın rekabete girdiği sektörlerin birçoğunda kafaya oynadığı inkar edilemez bir gerçek. Akıllı telefonlar da iPhone, tabletlerde iPad, kulaklıklarda Airpods bu durumun en güzel örneklerinden. Ancak Apple’ın en büyük handikapı yeterince bütçe dostu olamamak. İşte eğer bir sektörde, kalite ve prestij çok önemli değilse, o sektörde Apple yeterince başarılı olamayabiliyor. Tıpkı akıllı televizyon kutusu pazarında olduğu gibi.

Bu pazarda Apple TV ile rekabete katılan Amerikalı teknoloji devinin, en çok satan markalardan biri olduğunu söylemek bir hayli güç. Akıllı televizyon kutusu pazarında Apple’a gelinceye kadar Amazon, Google, Xiaomi ve hatta Roku gibi markaların tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Yeni Apple TV uygun fiyatıyla geliyor! Mi Stick’e rakip olacak

Bu durumun en önemli sebebi ise, hiç kuşkusuz kullanıcıların 150 dolar verip Apple TV almaktansa 50 dolar verip Amazon, Xiaomi gibi markalara yönelmeyi tercih etmeleri. Sonuç itibariyle insanlar akıllı telefon tercihlerinde gösterdikleri seçiciliği akıllı televizyon kutusunda göstermiyor.

İşte bu durumun farkında olan Apple, bu sene piyasaya süreceği yeni modelinde daha uygun bir fiyat stratejisi izlemeyi hedefliyor. Apple’a yakınlığıyla bilinen ünlü analist Ming-Chi Kuo, teknoloji devinin yakın bir zamanda fiyat performans ürünü olarak adlandırılabilecek yeni ama uygun fiyatlı bir Apple TV modeli tanıtacağını iddia etti.

Tabi söz konusu isim Apple olunca, burada geçen “uygun fiyatlı” kavramının neyi ifade ettiğini kestirmek güç. Ancak Apple’ın ne yapıp ne edip bu sektörde de başa oynamak isteyeceği de bir gerçek. Bakalım önümüzdeki günler, bu konu hakkında ne gibi gelişmelere sahne olacak.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar