Pazar, Aralık 3, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaYeni bir toplumsal medya devi doğuyor! BeReal, günlük 20 milyondan fazla faal...

Yeni bir toplumsal medya devi doğuyor! BeReal, günlük 20 milyondan fazla faal kullanıcıya ulaştı

Uygulama, kullanıcılara her gün farklı bir saatte bir bildirim göndererek, her şeyi bırakıp telefonlarının ön ve art kameralarıyla çekilen fotoğrafları tıpkı anda paylaşmalarını istiyor. Bunu yapmak için iki dakikalık bir pencere açılıyor ve muhtemelen saçınızı düzeltmek yahut şahane aydınlatmalı bir yer bulmak için kâfi vaktiniz olmayacağı fikriyle hayatınızdan otantik güncellemeleri paylaşmanızı istiyor. Geç gönderi paylaştığınızda yahut fotoğraflarınızı yine çektiğinizde arkadaşlarınız bilgilendiriliyor.

Bu yaklaşım birtakım sıkıntılara da neden olmuş durumda. The New York Times’ın yakın vakitli bir haberine nazaran uygulama insanların örneğin bir ders sırasında apansız telefonlarını çıkarmalarına ve bilgisayar ekranlarının sıradan fotoğraflarını paylaşmalarına yol açtı. Yayın, bir analitik şirketinden alınan bilgilere atıfta bulunarak, uygulamanın kullanıcı sayısının son aylarda yaklaşık %61 oranında azalarak altı milyonun altına düştüğünü öne sürmüştü.

Şinasi Kaya: Yeni Bir Toplumsal Medya Devi Doğuyor! Bereal, Günlük 20 Milyondan Fazla Faal Kullanıcıya Ulaştı 1

Yeni bir toplumsal medya devi doğuyor! BeReal, günlük 20 milyondan fazla faal kullanıcıya ulaştı

BeReal ise yeni bir blog paylaşımında günlük 20 milyondan fazla faal kullanıcısı olduğunu tez ediyor. Açılış gönderisinde BeReal takımı, meşgul olduğu için sessiz olduğunu belirtiyor. Gönderide, “Ama bu, insanların neler yaptığımızı ve işlerin nasıl gittiğini varsayım ettiği ve her vakit gerçek olmadığı manasına geliyor” diyor.

Bu ortada BeReal, etkileşimde artışa yol açabilecek ve tahminen de kullanıcıları gemide tereddüt etmeye devam ettirebilecek bir özelliği de piyasaya sürdü. Şirketin yakında dünyanın geri kalanına yayılmadan evvel İngiltere’de test ettiği Bonus BeReal, kullanıcıların olağan BeReal’lerini vaktinde paylaşmaları şartıyla, istedikleri vakitlerde günde iki ekstra anlık manzara göndermelerine imkan tanıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar