Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaİnternetYouTube'un Reklam Engelleyicileri Yasaklayacağı Ortaya Çıktı

YouTube’un Reklam Engelleyicileri Yasaklayacağı Ortaya Çıktı

Dünyanın en popüler çevrimiçi video platformu YouTube ile ilgili kritik bir gelişme yaşandı. YouTube’un, bazı kullanıcılara bildirim gönderdiği ve reklam engelleyici uygulamaları yakın bir gelecekte yasaklayacağı ortaya çıktı. Yani reklam engelleme hizmetleri, YouTube’da çalışmayacak.

Söz konusu mesele Reddit’te ortaya çıktı ve Google için çalışan moderatörler tarafından da doğrulandı. Görünen o ki YouTube, yavaş yavaş tüm kullanıcıları Premium abonesi olmaya zorlayacak. Bilindiği üzere YouTube’u ücretsiz kullanmak isteyen kullanıcılar, özellikle kısa videolarda adeta videonun kendisinden çok reklam izliyorlardı. Yakında bu durumu engelleyen hizmetler, YouTube için devre dışı kalacak.

İşte YouTube’un bazı kullanıcılara gönderdiği bildirim:

Şinasi Kaya: Youtube'Un Reklam Engelleyicileri Yasaklayacağı Ortaya Çıktı 1

“YouTube’da reklam engelleyicilere izin verilmez

  • Bir reklam engelleyici kullanıyor olabilirsiniz.
  • Reklamlar, YouTube’un milyarlarca kullanıcı için ücretsiz kalmasını sağlamaktadır.
  • YouTube Premium ile reklamsız bir deneyim yaşayabilirsiniz. İçerik oluşturucular ise aboneliğiniz üzerinden ekstra ödeme alabilir.”

Bildirimin çevirisinde de görebileceğiniz üzere; YouTube, bu bildirim ile Premium’un avantajlarını anlattı ve kullanıcıları YouTube Premium abonesi olmaya davet etti. Aslında bu bir davetten ziyade zorlamaydı. Zira reklam engelleyici uygulamaların devre dışı bırakılması demek, YouTube’daki reklamlardan kurtulmanın hiçbir yolunun kalmayacağı anlamına geliyor.

Güncel YouTube Premium fiyatları için:

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar