Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaYazılımABD yapay zeka için yetkili isimlerle temasa geçti!

ABD yapay zeka için yetkili isimlerle temasa geçti!

Başkan, San Fransisco’da, İnsan Teknolojisi Merkezi’nin yönetici yöneticisi Tristan Harris; Fei-Fei Li, Stanford İnsan

Merkezli Yapay Zeka Enstitüsü Eş Yöneticisi ve UC Berkeley’de Kimya Profesörü olan Son aylarda ve yıllarda yapay zeka teknolojisindeki gelişmelerin, bilhassa de üretken yapay zeka sistemlerinin ortaya çıkışının, artan artışının tepesinde kalmak Biden idaresi için bir odak noktası haline geldi.

ABD yapay zeka için yetkili isimlerle temasa geçti!

Üretken yapay zeka sistemleri, iktisadın birçok dalında ihtilal yaratma ve çağdaş ofis çalışmasının tabiatını büyük ölçüde tekrar tasarlama vaadini taşıyor. Bununla birlikte, tıpkı sistemler, dijital sanat ve gazetecilik alanlarının şu anda deneyimlediği üzere, birçok mesleği de ortadan kaldırabilir.

Beyaz Saray, mayıs ayında yedi yeni Ulusal AI Araştırma Enstitüsü kurmak için 140 milyon dolarlık bir yatırım duyurmuş ve teknolojinin iş dünyasında kullanımını araştırmaya başlamıştı. Beyaz Saray genelkurmay liderinin AP’ye söylediği üzere, üst seviye Beyaz Saray çalışanı husus hakkında haftada iki ila üç sefer sistemli olarak toplanıyor. Biden’ın kendisinin, “sorumlu yenilik ve uygun garantiler sağlamak için hakları ve güvenliği müdafaanın önemini” tartışmak üzere mevzuyla ilgili çok sayıda mevzu uzmanı ve teknik danışmanla bir ortaya geldiği bildirildi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar