Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaYapay ZekaAmazon'a Yapay Zeka Destekli 'Alışveriş Botu' Geliyor

Amazon’a Yapay Zeka Destekli ‘Alışveriş Botu’ Geliyor

Yapay zekanın hemen her yere adapte olmaya başladığı şu günlerde, e-ticaret devi Amazon da günümüzün trendini takip etmek için harekete geçmiş gibi görünüyor. Zira platformun yayınladığı bazı iş ilanları, Amazon’a ChatGPT benzeri bir sistem geleceğini gözler önüne seriyor. Gelin hep birlikte bu gelişmeye yakından bakalım.

Amazon’un iş ilanlarına baktığımızda, Amazon Arama’nın makine öğrenimi yoluyla yeniden geliştirilmesini kapsıyor. Arama hizmetinin “etkileşimli konuşma deneyimi” sunacağını söyleyen iş ilanları, aslında Amazon’un neler yapmak istediğini gözler önüne seriyor. Peki elemanlar alınıp Amazon Arama ile ilgili çalışmalar tamamlandığında, kullanıcıya nasıl bir deneyim sunulacak?

Yapay zeka, aradığınızı bulmanıza ve ürünlerle ilgili bilgi almanıza yardımcı olacak!

Meral Erden: Amazon'A Yapay Zeka Destekli 'Alışveriş Botu' Geliyor 1

Amazon’un yapay zeka destekli yeni Arama hizmeti, kullanıcıların aradıkları bir ürünü sanal asistana sormalarına, bir ürünü bulmalarına, ürünleri kıyaslamalarına ve kendilerine özel ürün önerileri almalarına yardımcı olacak. Böylelikle Amazon, kullanıcıya birisinin kendisiyle ilgilendiğini hissettirecek. Nasıl bir mağazada bir görevliden yardım alırız, Amazon da bunun bir benzerini sunmuş olacak.

Ancak yepyeni Amazon Arama için uzun bir süre beklememiz gerekebilir. Zira planlar, henüz geliştirme aşamasında bile değil. Personeller bulunduktan sonra geliştirme süreci başlayacak. Bunun ne kadar zaman alacağını, yapay zekanın ne kadar sürede geliştirileceğini kestirmek çok zor.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar