Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaDonanımAOC yeni oyun monitörünü tanıttı

AOC yeni oyun monitörünü tanıttı

AOC, Çin pazarı için kavisli bir oyun monitörü olan CU34G3X modelini tanıttı. Bu model, iki yıl evvel piyasaya sürülen CU34G2X modelinin halefidir. 34 inç uzunluğundaki VA ekranı ile dikkat çeken bu monitör, 3,440 x 1,440 çözünürlük sunuyor. 180Hz yenileme suratına sahip olan bu monitör, VA panel olmasına karşın 4000:1 kontrast oranı, 1ms reaksiyon müddeti ve AMD’nin FreeSync teknolojisini içeriyor. Ekranın kavis derecesi 1500R ve 21:9 en-boy oranına sahip.

Bu monitör fabrika kalibrasyonu ile kutusundan çıkıyor. %93 sRGB ve %100 DCI-P3 renk gamutunu kapsıyor. AOC, bu modelin sRGB gamutuna nazaran Delta E sapmalarının 2’nin altında fabrika kalibre edildiğini belirtiyor.

AOC yeni oyun monitörünü tanıttı

Bu da monitörün yalnızca oyun dışında kimi yaratıcı iş yükleri için de uygulanabileceği manasına geliyor. Temas seçenekleri olarak iki adet DisplayPort 1.4 ve HDMI 2.0 portu bulunuyor. Tıpkı vakitte 100 x 100 mm VESA montajı da mevcut.

Fiyatlandırma konusunda AOC, CU34G3X kavisli oyun monitörünü şu an için yalnızca Çin’de 2,999 Yuan fiyat etiketi ile satışa sundu. Bu fiyat, yaklaşık olarak 411 Amerikan Doları’na denk geliyor. Ne yazık ki firma, bu monitörün küresel olarak piyasaya sürülüp sürülmeyeceğini şimdi doğrulamadı. Lakin AOC’nin oyun markası AGON’un bu modeli Çin dışındaki pazarlar için sunma mümkünlüğü bulunuyor.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar