Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaDonanımApple artık de daha uygun fiyatlı bir AR/VR gözlük için çalışıyor

Apple artık de daha uygun fiyatlı bir AR/VR gözlük için çalışıyor

Apple’ın, ünlü duyumcu Mark Gurman tarafından Bloomberg’de paylaşılan bilgilere nazaran Vision Pro karma gerçeklik gözlüğüne daha uygun fiyatlı bir alternatif üzerinde çalıştığı konuşuluyor. Bu yeni gözlük, Vision Pro’nun öngörülen 3.500$ fiyat etiketine kıyasla 1.500$ ile 2.500$ ortasında bir maliyetle gelmesi bekleniyor.

Bu daha düşük fiyat noktasına ulaşmak için Apple, birtakım donanım indirimleri yapmayı düşünüyor. Bu indirimlerden en dikkat çekeni, EyeSight özelliğinin çıkarılması. Bu özellik, dış bir ekranda gözlüğü takan kişinin gözlerinin görülmesini sağlar. Lakin bu, gözlüğü takan kişi için rastgele bir yarar sağlamadığı için maliyeti düşürmek hedefiyle bu özelliğin çıkarılması mantıklı bir adım olarak görülüyor.

Gurman’ın daha evvelki bir raporunda, Apple’ın Vision Pro’da kullanılan Mac düzeyindeki Apple yonga setini, daha uygun fiyatlı bir iPhone yonga seti ile değiştirebileceği belirtiliyor. Ayrıyeten ana ekranın çözünürlüğünün düşürülmesi ve daha az sensör içermesi de muhtemel değişiklikler ortasında.

Apple artık de daha uygun fiyatlı bir AR/VR gözlük için çalışıyor

2024 yılında Amerika’da satışa sunulması planlanan Apple Vision Pro‘nun 3.500$ fiyat etiketiyle piyasaya sürülmesi, onu piyasadaki en değerli tüketici VR eserlerinden biri yapacak. Bu nedenle, daha geniş bir tüketici kitlesine hitap etmek maksadıyla Apple’ın daha uygun fiyatlı bir alternatif üzerinde çalışıyor olması şaşırtan değil.

Apple’ın bu adımı atmasına karşın, şirketin Oculus serisi gözlükleri ile tüketici VR pazarında hakimiyet kuran Meta ile rekabeti devam ediyor. Hatta Meta’nın en kıymetli eseri olan Meta Quest Pro bile, Apple’ın planladığı VR gözlükten çok daha uygun fiyatlı. Bu gözlüğün fiyatı yalnızca 999$.

Apple‘ın Vision Pro‘nun piyasada nasıl bir muvaffakiyet elde edeceği merak konusu. Fakat şirket, eserin yüksek özellikleri ve öbür Apple eserleri ile entegrasyonu sayesinde tüketiciler için cazip bir seçenek olacağına inanıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar