Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaOtomobilBYD'nin kar öngörüleri tek sözle inanılmaz!

BYD’nin kar öngörüleri tek sözle inanılmaz!

Başlangıçta “Kendi Hayallerinizi İnşa Edin” manasına gelen “Build Your Dreams” ismiyle tanınan BYD, şarj edilebilir pil üreticisi bir firma olarak yola çıktı. Lakin kısa müddet içerisinde sürdürülebilir nakliyecilik ve inovasyon alanındaki bağlılığı sayesinde elektrikli ve hibrit araçlar konusunda global arenada güçlü bir oyuncu haline geldi. Bu duruş, onları global pazarda önemli bir rakip yaptı.

BYD, son vakitlerde etkileyici finansal sonuçlara imza attı. 2023 yılının birinci üç çeyreği için kıymetli bir net kar bekliyorlar. Bu kar, 20,5 milyar ile 22,5 milyar CNY (yaklaşık 2,87-3,15 milyar dolar) ortasında değişiyor. Bu, geçen yıla nazaran %120.16 ile %141.64’lük bir artış manasına geliyor. Pay başına düşen bu kar ise 7,06 ile 7,74 CNY (yaklaşık 0,99-1,08 dolar) olarak gerçekleşti.

2023’ün Eylül ayında BYD Auto, beklenenden daha fazla araç satarak 287,454 araçlık bir satış gerçekleştirdi. Bu satışın içerisinde, dışa satılan birçok binek araba de bulunuyor. Böylelikle şirketin yıl içerisindeki toplam satışı 2.07 milyon araca ulaştı. Şirketin bu yıl için koyduğu gaye ise 3 milyon araç.

Peki, bu güçlü sayıların ardında ne yatıyor? Öncelikle, BYD’nin yeni güç araçları pazarında elde ettiği hakim durumu gösteriyor. Üçüncü çeyrekte kaydedilen satışlar, BYD’yi bu alandaki global önderler ortasında sıkı bir yere oturtuyor. Lakin muvaffakiyetleri yalnızca araç satışlarına dayanmıyor. BYD, marka bilinirliği, üretim maliyetlerinin başarılı bir formda yönetilmesi ve geniş ölçekteki operasyonları sayesinde fark yaratıyor.

BYD’nin kar öngörüleri tek sözle inanılmaz!

Özellikle BYD’nin taşınabilir bileşen ve montaj kısmı büyük bir muvaffakiyete imza atıyor. Bu muvaffakiyet; genişleyen global pazar hissesi, Android tabanlı müşterilerden artan ilgi ve akıllı teknoloji ile güç verimli araçlara olan talep sayesinde gerçekleşiyor. Şirket, operasyonel stratejisini optimize ederek kâr marjlarını artırıyor.

Ağustos ayında şaşırtan bir gelişmeye imza atan BYD, dünya genelinde en çok satan otomobil markaları sıralamasında Ford’u geride bırakarak dördüncü sıraya yükseldi. Artık ise Volkswagen, Toyota ve Honda üzere otomotiv devlerinin çabucak gerisinde yer alıyor.

İlerleyen periyotta BYD’nin gözü; marka bilinirliğini artırmak, ölçek ekonomilerinden yararlanmak ve maliyet verimliliğini sürdürmek üzerinde. Bu otomotiv devi için gelecek epey parlak gözüküyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar