Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaMobilApple beş kişiyi kovdu! İşte sebebi!

Apple beş kişiyi kovdu! İşte sebebi!

Apple, dünyanın en büyük teknoloji üreticilerinden biri olarak büyük bir prestije sahip olsa da, son günlerde uygulama mağazasındaki çalışanlarıyla ilgili skandal bir olayla sarsıldı. Şirket, iç kontroller sonucu taşınabilir oyun geliştiricileri ile cinsel taciz ve uygunsuz irtibat savları nedeniyle beş çalışanını işten çıkardı.

2022 yılında gerçekleştirilen iç kontrollerin akabinde başlayan olay, Apple’ın hassas hususlardaki siyasetlerini sorgulatan bir gelişme olarak öne çıkıyor. İç kontroller, kimi uygulama mağazası çalışanlarının taşınabilir oyun geliştiricileri ile uygunsuz irtibatlar kurduklarını ve cinsel tacizde bulunduklarını ortaya çıkardı. Bu durum, Apple’ın etik kurallarına ve çalışanlar ortası profesyonellik beklentisine tersti.

Apple beş kişiyi kovdu! İşte sebebi!

Apple, bu önemli argümanları doğrulamak ve soruşturmak hedefiyle derhal harekete geçti. Şirketin iç soruşturma ünitesi, ilgili çalışanların iş yerindeki ve dijital irtibatlarını incelemeye aldı. Soruşturma sonucunda, tezlerin temelsiz olmadığı ve belli çalışanların hatalı bulunduğu tespit edildi.

Sonuç olarak, Apple, cinsel taciz ve uygunsuz bağlantıyla suçlanan beş çalışanını işten çıkardı. Bu adım, şirketin, çalışanlarının etik davranışlarını ve iş yerindeki profesyonelliği ne kadar ciddiye aldığını gösteriyor. Ayrıyeten, bu tıp davranışların güzel görülmeyeceğini ve kabul edilemez olduğunu bir sefer daha vurguluyor.

Apple’ın bu tıp sıkıntılara karşı sıfır tolerans siyaseti, şirketin prestijini müdafaaya ve çalışanlarının inançta hissetmelerini sağlamaya yönelik bir adım olarak görülüyor. Teknoloji devi, herkesin iş yerinde saygılı ve profesyonel bir ortamda çalışmasını sağlama taahhüdünü sürdürüyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar