Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaYazılımApple ChatGPT'ye rakip oluyor!

Apple ChatGPT’ye rakip oluyor!

Teknoloji devi Apple, yapay zeka alanındaki çalışmalarını hızlandırarak gelecekteki yeniliklere odaklanıyor. Apple CEO’su Tim Cook, yapay zeka konusundaki planları hakkında açıklamalarda bulunarak, şirketin bu alandaki işe alımları artıracağını ve yapay zeka projelerine odaklanacağını belirtti.

Cook’un yaptığı açıklamada, “Yapay zeka alanında işe alım yapıyoruz, evet, ve bu nedenle işe alımların artmasını bekliyorum.” sözü dikkat çekiyor. Bu açıklama, Apple’ın yapay zeka konusundaki büyüme stratejisini vurguluyor. Şirket, yapay zeka alanında yetenekli mühendisleri ve uzmanları bünyesine katmaya yönelik adımlar atarak bu alandaki varlığını güçlendirmeyi amaçlıyor.

Apple ChatGPT’ye rakip oluyor!

Yapay zeka, Apple için son derece kıymetli bir alan haline gelmiş durumda. Siri üzere sesli asistanlar, Apple’ın eserlerinde ve ekosistemlerinde kıymetli bir rol oynamaya devam ediyor. Lakin Apple, yapay zeka konusundaki çalışmalarını yalnızca sesli asistanlarla sınırlamıyor. Otomasyon, makine tahsili ve bilgi analitiği üzere alanlarda da yapay zeka teknolojilerini geliştiriyor.

Cook’un açıklamaları, Siri’nin geliştirilmesi ve kullanıcı tecrübesinin güzelleştirilmesi üzere projelerin yanı sıra yeni yapay zeka tabanlı uygulamaların ve hizmetlerin geliştirilmesine yönelik olduğu düşünülen bir stratejiyi yansıtıyor. Bilhassa kullanıcıların gereksinimlerine daha süratli ve gerçek karşılıklar veren bir sohbet botunun gelmesi bekleniyor.

Apple’ın yapay zeka alanındaki yatırımları, teknoloji dünyasındaki rekabeti daha da kızıştırabilir. Öbür büyük teknoloji şirketleri de yapay zeka konusunda büyük gayretler sarf ediyorlar ve bu alanda liderlik yarışı giderek değer kazanıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar