Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaYazılımApple, iOS 17'nin İlk Güncellemesini Yayınladı (İkincisi de Yolda)

Apple, iOS 17’nin İlk Güncellemesini Yayınladı (İkincisi de Yolda)

ABD merkezli teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde tüm iPhone’lar için iOS 17‘yi yayınladı. Artık destekleyen bir iPhone’a sahip olan tüm kullanıcılar, şirketin en yeni yazılım özelliklerini kullanabiliyorlar. Ancak Apple’ın iOS 17 serüveni kısa sürmüş durumda. Şirket, daha birkaç günlük işletim sistemi için yeni bir güncelleme yayınlandı. Böylelikle güncel sürüm iOS 17.0.1’e yükseltilmiş oldu. 

iOS 17.0.1 kodlu güncelleme, kullanıcılara yeni bir özellik sunmuyor. Şirket, bu ara sürümde güvenlik açıklarına odaklanmış durumda. Yapılan resmî açıklamaya göre söz konusu güncelleme ile birkaç kritik güvenlik açığı kapatıldı. Eğer iOS 17’ye geçiş yaptıysanız, vakit kaybetmeden iOS 17.0.1’e geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Yeni güncellemede ne tür güvenlik açıkları kapatıldı?

Ulaş Utku Bozdoğan: Apple, Ios 17'Nin İlk Güncellemesini Yayınladı (İkincisi De Yolda) 1

Apple tarafından yapılan açıklamaya baktığımızda, güvenlik açıklarından birinin kötü amaçlı yazılımlarla ilgili olduğunu görüyoruz. Ayrıca hacker’ların telefonlarda rastgele kod yürütmesine yol açan bir WebKit açığı da giderilmiş durumda. İşin can sıkıcı tarafı, söz konusu güvenlik açıklarının hacker’lar tarafından biliniyor ve aktif olarak istismar edilebiliyor oluşu. Yani siber saldırılardan korunmak istiyorsanız, iOS 17’nin son güncellemesini mutlaka yüklemelisiniz.

iOS 17.0.2 de yolda!

Bu arada; Apple’ın internet sitesinde iOS 17.0.2’nin de yolda olduğunu görüyoruz. Açıklamaya göre bu yeni sürüm; hata düzeltmeleri, güvenlik güncellemeleri ve başka bir iPhone’dan veri aktarımı sırasında yaşanan bir sorunun engellenmesini sağlıyor. Yaptığımız kontrollerde iOS 17.0.2 güncellemesinin şu an için indirilemediğini gördük. Bu durum yakında değişecektir.

iOS 17 güncellemesi nasıl yapılır?

Ulaş Utku Bozdoğan: Apple, Ios 17'Nin İlk Güncellemesini Yayınladı (İkincisi De Yolda) 3

  • Adım #1: “Ayarlar” bölümüne girin.
  • Adım #2: “Genel” seçeneğine dokunun.
  • Adım #3: “Yazılım Güncelleme” bölümüne girin.
  • Adım #4: iOS 17.0.1 güncellemesini indirin ve yükleme işlemini tamamlayın.

iOS 17 ile gelen tüm özellikler için:

iOS 17 desteğine sahip iPhone’lar için:

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar